iyilesmek.com | Sağlıklı Yaşam

 1. Anasayfa
 2. »
 3. BESİN DESTEKLERİ
 4. »
 5. Aspir yağı zayıflatır mı? Nasıl kullanılır?

Aspir yağı zayıflatır mı? Nasıl kullanılır?

admin admin -
58 0

Kilo vermenin doğal yolunu tercih edenler, aspir yağından faydalanıyor. Şayet siz de onlardan biri olmak isterseniz, ‘aspir yağı zayıflatır mı, nasıl kullanılır?’ üzere soruların yanıtlarına özel haberimizden ulaşabilirsiniz.

Aspir yağı, kilo vermekten saç bakımına, ruh sıhhatini güçlendirmekten kan şekerini dengelemeye kadar birçok alanda mucizevi yararlar sağlıyor. E vitamini, Omega 6 yağ asitleri, demir, kalsiyum, fosfor ve B vitaminleri içeriyor.

1. Aspir yağı ne işe fayda?

Prof. Dr. Fikret Akınerdem, bu yağın içerdiği CLA ve Omega 6 özleriyle, kilo vermeye yardımcı olduğunu belirtiyor. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde yapılan çalışmalar, sağlıklı zayıflamada tesirini gösteriyor.

2. Aspir yağı nasıl kullanılır?

Sabah ve akşam birer tatlı kaşığı aspir yağını şifa niyetine içebilirsiniz. Emeliniz kilo vermekse, beraberinde kesinlikle pak beslenme ve spor olmalıdır. Prof. Dr. Fikret Akınerdem, bilhassa şu noktaya dikkat çekiyor: Spordan yirmi dakika evvel bunu içerek, bedendeki fazla yağları daha güçlü bir formda yakmak mümkündür.

3. Obezite tedavisinde destekleyici midir?

Doğal CLA, Omega 6 yağ asitleri içeren aspir yağı, obezite tedavisinde destekleyici öğe olarak kullanılıyor. Kilo verirken istikrarlı bir beslenme ve idman programına dahil edildiğinde, metabolizma suratını yükseltiyor. Kişinin iştah istikrarını sağlamaya yardımcı oluyor.

4. Bu yağın diğer hangi yararları var?

Sadece kilo vermek için değil, daha yüksek memnunluk için bu yağdan faydalanabilirsiniz. Ruh hali istikrarını sağlayan hormonlardan biri olan serotonin, aspir yağı tesiriyle daha fazla salgılanıyor. Yani kişi kendini daha zinde ve keyifli hissediyor.

5. Adet düzensizliği için tesiri nedir?

Evet, adet düzensizliği için doğal tahlil olabilir. Hormon istikrarını sağlayıp, bayanlarda daha tertipli bir regl sistemi oluşmasını destekleyebilir. Birebir formda, sabah ve akşam birer tatlı kaşığı, adet düzensizliğini gidermek için kullanabilirsiniz.

6. Aspir yağı saç için nasıl kullanılır?

Bir hoş haberimiz daha var: Bu şifalı bitkisel yağ E vitamini içeriyor. Bu demek oluyor ki, saç derisi ve köklerini beslemek için yararlıdır. Haftada bir kere saç bakımı için saç tabanlarına masaj yaparak sürüp iki saat bekletin, akabinde şampuanlayın.

7. Aspir yağının besin pahası nedir?

Yapılan incelemeler, besin bedelini ortaya çıkarıyor. Yalnızca Omega 3 ve 6 yağları değil, E vitamini, kalsiyum, fosfor ve demir içeriyor.

 • OMEGA-6: (%70)
 • OMEGA-3 (%1-2)
 • E vitamini (310 ppm)
 • İYOD ENDEKSİ: 150 ila 140
 • KALSİYUM: 126 mg Ca,
 • FOSFOR: 310mg p,
 • DEMİR: 9.7 mg Fe,
 • LİF: 25,1 Gr.
 • B-1 VİTAMİNİ: 0.25 mg Tiyamin,
 • B-2 VİTAMİNİ: 0.01 mg Riboflavin,
 • B-3 VİTAMİNİ: 0.5 mg Niasin

Son olarak, aspir yağı satın alırken soğuk sıkım ve saf olmasına itina gösterin. Lakin, bu halde gerçek yararını görebilirsiniz.

Kaynak: https://www.selcuk.edu.tr

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir