Çocuklar için Balık Yağı

BESİN DESTEKLERİ, ERKEK SAĞLIĞI, Genel, KADIN SAĞLIĞI Eki 27, 2022 Yorum Yok

Çocukların gelişim süreçlerinin ülkü biçimde ilerlemesi ve bağışıklık sistemlerinin güçlü olması için sağlıklı ve istikrarlı beslenmeleri, tertipli olarak gerçek besin öğelerini almaları koşul. Bu besin öğelerinden bir tanesi de Omega-3 yağ asitleri.

Omega 3 yağ asitleri, bedende üretilmeyen ve dışarıdan almak zorunda olduğumuz, insan sıhhati açısından kıymeti olan doymamış yağ asitlerine verilen isimdir. Kâfi ölçüde Omega-3 sağlanamayan durumlarda ekseriyetle omega-3 desteği olarak balık yağı üzere dayanaklar tavsiye edilir

Balık Yağının Faydaları

Ana yemeğin bir kısmının balık olarak tüketilmesinin genel olarak sıhhat üzerinde olumlu tesirinin olduğu düşünülmektedir.* WHO (World Health Organization – Dünya Sıhhat Örgütü), sağlıklı bir hayat için her hafta 1 – 2 porsiyon balık yemeyi öneriyor. Bununla birlikte pek çok ülkede balık tüketimi kâfi seviyede değildir.* Ömür formu olarak çoklukla her hafta sistemli olarak balık yeme alışkanlık ve tertibine sahip olamadığımız için, balığın sağladığı ve bedenin muhtaçlık duyduğu Omega-3 yağ asitlerini de gerekli ölçüde almamış olabiliyoruz. Bu noktada devreye giren balık yağı destekleri, bedenin Omega-3 muhtaçlığını karşılamaya yardımcı olarak sağlıklı ve istikrarlı beslenme sürecine katkı sağlıyor. Avrupa Besin Güvenliği Otoritesi (EFSA), 2 ila 18 yaş ortası sağlıklı çocuklara günde 250 mg DHA + EPA alımını öneriyor.

Bilinçli balık yağı kullananların, beklenen yararın sağlanması açısından gereksinimlerine uygun balık yağı seçimini yaparken göz önünde bulundurmaları gereken birtakım faktörler bulunuyor. Bunlardan biri de ‘’Oksidasyon’’. Balık yağları havadaki oksijenle temas edince, oksidasyon süreci başlıyor. Bu süreç sonunda balık yağlarında istenmeyen tat ve koku bozulmaları yaşanabiliyor.

Balık yağının üretim evresinde muhakkak bir ölçüde başlayan oksidasyon süreci, kullanımı mühletince de her açılıp hava ile temas ettiğinde devam edebiliyor. Bu da şunu gösteriyor ki balık yağının kullanım sırasında oksijenle temas etmemesi çok değerli. Zira, kullanılmaya başlandığı andan büsbütün tüketilmesine kadar olan müddette stabilitesini muhafazası gerekiyor.

Omega 3 içerikli eserleri Dünya Sıhhat Örgütü, Beslenme Kurulu ve GOED standartlarına nazaran tarafsızca test eden bağımsız program IFOS; eserleri saflık, stabilite, içerik ve ağır metal kriterleri olmak üzere 4 kategoride kıymetlendirmektedir. Bu kategorilerden stabilite, eserin açılmadan evvel stabil olup olmadığını, yani okside olup olmadığını gösterir ve TOTOX denilen ‘’toplam oksidasyon’’ bedeli ile tabir edilir. IFOS tarafından bu pahanın 19,5’un altında olması beklenir. Buna nazaran, toplam oksidasyon kıymeti çok düşük olan bir balık yağı daha uzun periyodik, inançlı kullanım sağlayabilmektedir.

EasyFishoil Çocuk Balık Yağı

Dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı ömür için kıymetlidir. EasyFishoil Balık Yağı desteği, içerisindeki D vitamini ile bağışıklık sisteminin olağan işlevine katkıda bulunur.

Düzenli olarak tahlil yapılan EasyFishoil çocuk balık yağının toplam oksidasyon pahası çok düşük düzeylerde seyretmektedir. Ayrıyeten, oksijen ve neme karşı bariyer oluşturan tek kullanımlık ambalajıyla açılana kadar da oksijenle temas etmez. Birinci günkü tesirini korur, tadı ve kokusu bozulmayarak hijyenik ve taze kalır.

EasyFishoil, doğal limon ve doğal portakal aromalıdır. Patentli formülüyle Norveç’te üretilen EasyFishoil çiğnenebilir jel formları, ek şeker, hami, domuz yağı ve katkıları içermez. Beyan edilen yararlı tesirin sağlanabilmesi için; 4-10 yaş kümesi çocukların çiğneyerek günde 1 jel form kullanmaları önerilir. Çok tüketimi laksatif tesir yaratabilir. EasyFishoil çocuk balık yağını çocuklarınız için ve yetişkin formunu kendiniz için inançla kullanabilirsiniz.

Yaşam Uzunluğu Sağlıklı Ve İstikrarlı Beslenme İçin Balık Tüketiminin Ehemmiyeti, Öksüz A., Alkan Ş.B., Taşkın H., Ayrancı M., Food and Health 2017 Cilt:4, Sayı: 1

Detaylı Bilgi İçin: https://easyfishoil.com/

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir