Genital bölgeye ağda nasıl yapılır?

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Kas 08, 2022 Yorum Yok

Bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın klâsik yollarından biri ağda yapmaktır. Nizamlı uygulamada kıl köklerini zayıflatır ve daha ince çıkmalarını sağlar.

Fakat, zahmetli bir usul olduğu için püf noktalarına dikkat edilmesi gerekir. “Yüksek Topuklar” olarak genital bölgeye ağda yapmanın püf noktalarını anlatıyoruz.

Acısız ağda için hazırlık yapın

Ağdaya başlamadan bikini bölgesinin pak olmasına ihtimam gösterin. Daha sonra tüylerin yumuşaması ve daha çabuk ağdaya yapışması için bölgeye pudra uygulayın. Pudra, birebir vakitte tüyleri birbirinden ayırarak ağda çekiminde toplanmamasını sağlayarak daha kolay çekilmesini sağlayacaktır.

Cildiniz için sıcaklığına dikkat edin

Ağdayı ısıttıktan sonra ılık hale getirin. Bu kıymetli bir püf noktasıdır, ağda ılık olmalıdır. Zira, sıcak ağdayı bikini bölgesine uygulamak kızarıklığa ve tahrişe neden olabilir.

Ağda bezi kesinlikle kullanın

Ağdada kullanacağınız bezin “ağda kağıdı” olmasına itina gösterin. Ağda kağıtları özel olarak üretildiği için daha kolay çekiş sağlayacaktır. Ayrıyeten, ağda kağıdını küçük kesimler haline kesin. Bu, bölgeyi daha rahat temizlemenizi sağlar.

Küçük modüller halinde alın

Genital bölge ağdası, herkes için acılı bir süreçtir. Bilhassa tüylerinizi daima jiletle alıyorsanız, ağda daha acılı olabilir. Ancak merak etmeyin, bunun azaltmanın bir yolu var: Küçük modüller halinde tüyleri almak! Ağda bezini küçük küçük kesin, ağdayı minik modüller halinde sürün ve süratlice çekip alın. Evet, biraz uzun sürebilir lakin bu halde acısı büyük ölçüde azalıyor.

Bölgeye sürmek için spatula kullanın

Bikini bölgesine ağda yaparken mutlaka hijyenik olan tahta spatulaları kullanmalısınız. Metal olanlar ısıyı geçirdiğinden ağdanın daha sıcak hissedilmesini sağlar. Spatulalar bikini bölgesine ağda sürmenizi daha kolay hale getirir.

Genital bölgeye ince bir kat ağda sürün

Ağdayı tüylerin çıkış istikametine gerçek uygulayın ve olabildiğince ince bir katman halinde sürün. Ağdanın kalın sürülmesi çekilmesini güç hale getirir. Ağdayı çekerken karşıt taraftan deriyi germek, acıyı azaltacak ve daha kolay bir çekiş sağlayacaktır.

Ağda bezini çekerken dikkatli olun

Ağdayı kesinlikle tüylerin çıkış tarafının bilakis hakikat çekmelisiniz. Bu süreci yaparken morluk ve kızarıklık oluşmaması için ağdayı tek seferde çekmeye itina gösterin. Şayet bir kerede yüreğinizi toplayamayıp çekişi yarım bıraktıysanız devam etmeyin. Bölgeyi yıkayın ve bir mühlet bekledikten sonra tekrar ağda sürün. Şayet çekişi yarım kalmış bölgeye devam ederseniz, derinizi daha hassas hale getirerek morlukların oluşmasına neden olabilirsiniz.

Doktor eldiveniyle tüyleri alın

Vajinanın dudaklarındaki uzun tüyleri almak için tabip eldiveni kullanabilirsiniz. Birinci çeşitte biraz acıyabilir lakin vakitle bölge uyuşur, tüyleri çekerek kökünden alabilirsiniz. Eczaneden eldivenleri alabilirsiniz, uzun tüyler için en güzel metotlardan biridir.

Sir ağdayı bebe yağıyla temizleyin

Eğer sir ağda kullanıyorsanız, süreç bittikten sonra bebe yağı ile bölgeyi temizleyin. Sir ağdadan sonra 2 saat boyunca bikini bölgenize su değdirmeyin.

Ilık ağdayı suyla temizleyebilirsiniz

Eğer olağan ağda kullanıyorsanız, süreç bittiğinden bölgeyi ılık sabunlu su ile temizleyebilirsiniz. Ama sonrasında nemlendirici sürmekten kaçının. Bölgenin nemli ve yumuşak kalması için bebek yağı kullanabilirsiniz.

Ağda sonrası güneşe dikkat edin

Ağda süreci bittikten sonra katiyetle alkollü eserler kullanmamalısınız. Ağda yaptığınız birebir gün içinde lekelenme olmaması için solaryum ve güneşten kaçınmalısınız.

Genital bölgeye ağda yapmanın püf noktalarını öğrendiniz, cüret edip konutta yapabilirsiniz yahut bu işi uzmanına bırakıp kuaföre gidebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir