Göz etrafı bakımı için doğal teknikler

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 27, 2022 Yorum Yok

Evde göz etrafı bakımı için birbirinden hoş maskeler sunuyoruz! Büsbütün doğal gereçlerle hazırlanıyor, her muhtaçlığa karşılık veriyor. Doğal ve pratik maskeleri, ‘Yüksek Topuklar’ bayan sitesi farkıyla okuyun, yıllardır süren dostluğumuza güvenip uygulayın.

Göz altı torbaları için maske tarifi

Bu maske mutfağınıza saklanıyor, güzelliğiniz için çabucak kullanmalısınız! Göz altı torbalarına yeterli geliyor, göz etrafına doğal bakım yapıyor.

Patatesi halka formunda kesip gözlerinizin üzerine koyun ve 15-20 dakika gözlerinizi bu halde dinlendirin. Hem göz altlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır.

Göz altı morlukları için maske tarifi

Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Haftada 2-3 kere uyguladığınız bu doğal maske, göz altı morlukları için yararlıdır.

Göz etrafı kırışıklıkları için maske

Maske için gerekli materyalleri aktardan yahut güzellik eseri satan mağazalardan alabilirsiniz. Nizamlı kullanımda çok güzel sonuçlar veriyor. Üşenmeden uygulayın! Haftada 2-3 defa yapabilirsiniz.

Malzemeler,

  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı kayısı yağı
  • 1 çay kaşığı avokado yağı

Hazırlanışı,

  1. Tüm gereçleri cam bir kasede karıştırın.
  2. Gece uyumadan evvel göz etrafına sürün.
  3. Sabaha kadar bekletin ve uyanınca ılık suyla durulayın.

Göz şişkinliği için süratli çözüm

Uyandığınızda göz etrafınızda şişkinlik varsa, merak etmeyin çabucak tahlili de var! Bir modül buzu kumaş bir peçeteye sarıp gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Göz etrafı bakımı için doğal usulleri öğrendiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir