Göz Kapağı Estetiği İle Gençleşin

BESİN DESTEKLERİ, ERKEK SAĞLIĞI, Genel, KADIN SAĞLIĞI Eki 27, 2022 Yorum Yok

Göz, birinci bakışta en çok dikkat çeken organdır. Son yıllarda maske kullanımının hayatımıza girmesi ile daha da ön plana çıktı. Göz kapakları da yaşlanmanın tesirlerinin en fazla görüldüğü bölgelerden biri. Yapısı sebebiyle göz kapaklarında kırışma ve sarkmaların yaşanması da kaçınılmaz.

Böyle olunca göz bölgesi ile ilgili pek çok uygulama süratle tanınan oldu. Bu uygulamalardan bir tanesi de göz kapağı estetiği. İstanbul Altunizade’de bulunan Vanity Estetik, milletlerarası sertifikalı hekimleri ve 7/24 hasta danışmanı dayanağı ile cerrahi ve cerrahi olmayan uygulamalarla estetik tahliller sunuyor.

GENÇ VE ETKİLEYİCİ BAKIŞLAR İÇİN GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz etrafı, yıllar içindeki değişimlerden en çok etkilenen bölgelerin başında geliyor. Göz etrafındaki yaşanan bu durum, daha yaşlı bir görünüme sebep olabilir.

Son devirde tanınan olan göz kapağı estetiği, yüzün genel görünümünü düzgünleştiren bir uygulamadır. Göz kapağı operasyonunun üç farklı çeşidi vardır. Hangi operasyonun tercih edileceği, Gözlerin biçimi ve sıhhat durumu kıymetlendirilerek; hangisini tercih edileceğine karar verilir.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ TEKNİKLERİ

Zamanla, üst göz kapağında sarkmalar yaşanabilir. Gerçek manada bir görme kaybı olmasa da göz fizikî olarak bu durumdan etkilenir. Bu türlü bir şikayet yaşandığında, üst göz kapağı ameliyatı tercih edilebilir. Bu operasyonda bilhassa üst göz kapağına odaklanılır. Göz kapağı daha yuvarlak ve daha açık bir görünüme kavuşturularak; göz kapağının fonksiyonunu geri kazandırılır.

Alt göz kapağı ameliyatı, bir öbür göz kapağı estetiğidir. Alt göz kapağındaki kırışıklıkların giderilmesi, gözaltı şişliğinin düzeltilmesi ve görünümün güzelleştirilmesi sağlanır.

Çift göz kapağı ameliyatı da başka bir seçenek olarak kıymetlendirilebilir. Üst göz kapağı üzerinde katlanma çizgisi oluşturularak; daha geniş ve büyük görünen bir göz yaratılır. Bilhassa üst göz kapağında bariz bir katlantının bulunmadığı, fakat bu manzaraya sahip olmak isteyen şahıslarda uygulanır. Operasyon sonrasında şahıslar genel olarak sorun yaşamadan olağan yaşantılarına geri dönerler.

Yüz bölgesi uygulamalarının özgüven üzerinde epeyce fazla olumlu tesiri vardır. Göz kapağı ameliyatı ile de istediğiniz etkiyi yaratabilir. Son devirde bu kadar tanınan olmasında sonuçların hayli başarılı olması tesirlidir. Fakat, karar vermeden evvel operasyon hakkında ayrıntılı bilgi edinmek değerlidir. Tanınan bir uygulama olsa da operasyon için, Vanity Estetik’te olduğu üzere operasyon için memleketler arası sertifikalı bir cerrah tercih etmek değerlidir.

Göz kapağı estetiği, hem bayan hem erkekler tarafından tercih edilen hayli sağlam ve tesirli sonuçlar sağlayan bir estetik operasyondur. Fakat, her operasyonun olduğu üzere göz kapağı operasyonunun da muhtemel komplikasyonları ve yan tesirleri olabilir. Ameliyat sonrası, göz kaşınması, kuruluğu ve başka rahatsızlıklar göz damlaları ve öteki ilaçlarla denetim altına alınabilir. Kesi yapılan her yerde insan biyolojisi gereği iz kalmasına rağmen göz kapağı derisi çok ince olması sebebiyle bu bölgenin izleri, yara olgunlaşması tamamlandığında seçilmesi imkansıza yakındır. Tüm estetik operasyonlarda olduğu üzere göz kapağı operasyonunun sonuçlarının ortaya çıkması için makul bir vaktin geçmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor.

VANITY ESTETİK İLE TANIŞIN!

Vanity Estetik, memleketler arası sertifikalı, alanında uzman hekim takımı ile üst seviye hasta memnuniyeti taahhüt etmektedir. Daha fazla bilgi edinmek için vanityestetik.com’dan, @vanityestetik toplumsal medya hesaplarından ve 0850 441 54 44 no’lu irtibat numarasından Vanity Estetik’e ulaşabilirsiniz

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir