Hindistan cevizi yağı ne işe fayda?

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 27, 2022 Yorum Yok

Uzun vakittir Hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Hoşluk, bakım ve sağlıklı beslenme için yararını görüyorum. Şayet siz, “Hindistan cevizi yağı ne işe fayda?” diye merak ediyorsanız, hakikat yerdesiniz!

Bir kavanoz Hindistan cevizi yağı, hayatınızda pek çok kolaylığa vesile olabilir. Başlarken söylemeliyim ki, canı gönülden tavsiye ediyorum.

1. Makyaj paklığı için kullanıyorum

Hindistan cevizi yağı doğal makyaj temizleyicidir.

Göz, dudak, cilt makyajını kolay bir biçimde ve en değerlisi cildime ziyan vermeden temizliyorum. Bir modül pamuğun üzerine Hindistan cevizi yağı alıyor ve makyaj paklığını yapıyorum.

2. İştah kapatmak için yararlanıyorum

Kahveme Hindistan cevizi yağı ekliyorum.

Zamansız acıktığımda yahut adet periyodu öncesinde iştahım açıldığında Hindistan cevizi yağından faydalanıyorum. Büyük fincan filtre kahveye bir çay kaşığı, küçük fincan Türk kahvesine yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ek edip afiyetle içiyorum.

3. Saç bakım maskesi yapıyorum

Saçların süratli uzamasına yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı saç çıkartır mı diye merak ediyorsanız, karşılığım evet! Haftada bir sefer saç tabanlarından uçlarına kadar yağı sürüyorum. Üç dört saat bekletiyorum. Saçlarım hem süratli uzuyor hem sıhhatle parlıyor.

4. Göz etrafımı nemlendiriyorum

Doğal bakım için tercih ediyorum.

Göz etrafında kırışıklık manzarasını azaltmak ve derinlemesine nemlendirmek için Hindistan cevizi yağından faydalanıyorum. Sabah ve akşam, pak cildime bezelye tanesi kadar yağı masaj yaparak sürüyorum.

5. Sağlıklı yemekler için kullanıyorum

Hindistan cevizi yağı ile yemek pişiriyorum.

Hindistan cevizi yağı ısıya sağlamdır, besin kıymetini korur. Sağlıklı yemekler yapmak için çorba, omlet ve sebzelerde kullanıyorum. Üstelik, güzel bir aroma verip lezzetini artırıyor.

6. Ağız ve diş sıhhatim için yararlanıyorum

Ağız içinde doğal gargara olarak kullanıyorum.

Ağız için paklık ve bakım için Hindistan cevizi yağı ile gargara yapıyorum. Bir yemek kaşığı yağı alıp ağzımın içinde 15 dakika kadar çalkalıyorum. Müddetin sonunda yağı çöpe atıyorum. Zira içinde bakteriler olabilir. Yağı katiyen yutmuyorum.

Bana nazaran Hindistan cevizi yağı işe yarıyor. Kullanmaktan çok mutluyum ve her vakit konutumda bulunduracağım. Siz de kullanmaya başladıktan sonra şad kalacaksınız, buna eminim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir