Jilet sonrası tahriş nasıl geçer?

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Kas 08, 2022 Yorum Yok

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik yolu, jilet kullanımıdır. Lakin, bazen jilet sonrası tahriş meydana gelebilir. Can sıkıcı bu durumun üstesinden gelmeniz için tekliflerimiz var.

En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, jilet sonrası tahriş için uygun gelen teknikleri paylaşıyoruz. İçlerinden birini seçip gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Jilet sonrası tahriş için soğuk su kullanın!

Tahriş sebebiyle canınız acıyabilir, tüyleri aldığınız bölgede yanma, kaşıntı, kızarıklık olabilir. Tahlil için, soğuk su tedavisi yapabilirsiniz. Dayanabileceğiniz derece soğuk suyu, duş başlığıyla problemli bölgeye tutun, rahatlama sağlayacaktır.

Sarı kantaron yağı ile cildinizi iyileştirin!

Evinizde kesinlikle bulunması gereken yararlı yağlardan biri sarı kantarondur. Zira, yaraların ve tahriş çok çabuk güzelleşmesine yardımcı olur. Jilet sonrası tahriş olan bölgeye, sarı kantaron yağını masaj yaparak sürün. Kısa müddette faali göreceksiniz.

Jilet sonrası tahriş olan cilde pudra sürün!

Bebe pudrası, hoşluk ve bakım için kurtarıcı bir eserdir. Cildi rahatlatır, kızarıklık ve kaşıntının hafiflemesini sağlar. Düşünün: Yeni doğan bebeklerin cildi tahriş olmasın diye kullanılacak kadar tesirli ve hoş bir prosedürdür. Bebe pudrasını istediğiniz bölgede kullanabilirsiniz.

Lavanta yağı yahut suyuyla tahrişi geçirin!

Tahriş olan cildin süratli güzelleşmesi için lavanta yağı yahut suyundan faydalanabilirsiniz. Fitoterapi yani bitki bilimi uzmanları, lavantanın düzgünleştirici özelliğinden ötürü kullanımı tavsiye ediyor. Aktarlardan temin edebilirsiniz.

Sıkça nemlendirici krem sürüp tahrişi hafifletin!

Cildinizi rahatlatmak ve tahrişi hafifletmek için nemlendirici krem sürün. Bilhassa, aloe vera özlü kremler âlâ bir tahlil olacaktır. Ilık duş sonrası, tüm bedeninizde sürebilir ve doruktan tırnağa bakım yapabilirsiniz.

Buz küpleriyle masaj yapıp acıyı azaltın!

Genital bölge yahut farklı bir yerde acı, kaşıntı varsa bunu azaltmak için buz küpü uygulaması yapabilirsiniz. Yalnız, direkt buzu cildinize değdirmeyin; yanmasına sebep olabilir. Buzları bir poşete doldurup ağzını bağlayın ve tahriş olan bölgede dayanabileceğiniz kadar tutun.

Jilet kullanmanın püf noktalarını öğrenin!

Tüylerinizi jiletle aldıktan sonra tahriş olmaması için en başından önlemli olmalısınız. Örneğin, tüylerinizi alacağınız bölgeye bebe yağı sürün. Akabinde jilet uygulayın. Göreceksiniz, bu halde hem cildiniz korunacak hem de ağdayla alınmış üzere pürüzsüz olacaktır. Ayrıyeten, istenmeyen tüylerden kurtulma süreci bittikten sonra cildinizi ılık suyla durulayın, pudra yahut nemlendirici sürün.

♥  ♥

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir