Jiletle genital bölge paklığı

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 27, 2022 Yorum Yok

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın pratik yolu, jilet kullanımıdır. Pekala, jiletle genital bölge paklığı nasıl yapılır? Size yardımcı olacak bilgiler, özel haberimizde yer alıyor.

 

İlk olarak, bayanlar için üretilmiş jiletlerden kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Başlığında krem bulunan, kesiklere sebep olmayan eserler hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Jiletle genital bölge öncesi hazırlanın!

Tüylerin yumuşaması ve kolay kolay paklık için çeşitli metotlardan faydalanabilirsiniz. Örneğin, bebe yağı sürerek pürüzsüz bir halde jiletle genital bölge tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Duş jeli yahut köpükleri tercih edebilirsiniz!

Genital bölge tüylerini almadan evvel, genital bölge için özel üretilmiş duş jellerinden yahut köpüklerden faydalanabilirsiniz. Böylelikle, jileti kolay hareket ettirebilirsiniz. Ayrıyeten, duş jeli yahut köpük kılları yumuşatır. Tahrişi ve kıl dönmelerini önler.

Jileti aşağı ve üst yanlışsız hareket ettirin!

Ağdayla alınmış üzere kusursuz bir sonuç için jileti aşağı ve üst hareket ettirerek tüyleri alın. Natürel ki bunu, bayanlar için jilet kullanarak yapmalısınız. Eski tip, inançsız jiletler genital bölgede kesiklere sebep olabilir.

Oturur konumda daha rahat yapabilirsiniz!

Genital bölgedeki kılları haftada bir almak en uygunudur. Jilet uygularken oturur konumda olmaya çalışın. Göremediğiniz yerler için küçük bir aynadan yardım alabilirsiniz.

Ilık suyla çokça durulayıp temizleyin!

Aldığınız tüyler genital bölgeye yapışabilir. Bunun için süreç bittikten sonra bol suyla durulayıp temizleyin. Ayrıyeten, havluyla fazla nemini alın. Akabinde Hindistan cevizi yağı üzere ağır nemlendirici bir doğal bakım eseri kullanabilirsiniz.

Kullanım sonrası jiletinizi kesinlikle temizleyin!

Jileti kullandıktan sonra düzgünce temizlemeyi unutmayın. Üzerindeki kalıntıları arındırmak son derece değerlidir. Ayrıyeten, paslanmaya başlayan jiletleri bir daha asla kullanmayın. Jileti temizledikten sonra biraz bebe yağı içinde bekletirseniz, jilet bıçaklarının ömrünü uzatabilirsiniz.

Haftada bir sefer jiletle genital bölge alabilirsiniz!

Malum, jiletle alınan tüyler ağdaya nazaran daha süratli uzar. Ancak, tekrar almak için uygun müddetin geçmesi gerekir. Her gün yahut tüyler tam uzamadan almak, tahrişe sebep olabilir. Bunun için en güzeli, haftada bir kere yahut tüylerin uzamasına nazaran iki defa jiletle almaktır.

Jilet sonrası kaşıntı nasıl geçer?

Genital bölgeye ağda nasıl yapılır?

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir