Kolajen nedir, sıhhatiniz için neden değerli?

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 27, 2022 Yorum Yok

Cildimizde yer alan milyonlarca hücre içinde, milyarlarca farklı yapı bulunuyor. Bu yapılar içinde yer alan proteinlerden kimileri, cilt sıhhatinizi tesirli bir halde muhafaza konusunda epey kıymetli.

Vücudumuzda en yararlı bileşenler içinde yer alan kolajenler, esasen tüm metabolizmada yer alan proteinlerin üçte birini teşkil ediyor ve çok farklı misyonlar alıyorlar. Kolajen ne işe fayda sorusunun karşılığı, bağ dokusunda yer alan yapıları desteklemesi. Bununla birlikte Tip 1 kollajen, Tip 2 kollajen, Tip 3 ve Tip 4 kollajen üzere farklı çeşitler de yer alıyor.

Kolajen desteği yararlı mı?

Kolajen proteinler, birçok farklı besinden alınabilse de herkesin bünyesi, birebir süratte kolajen sentezleyemiyor. Buna ek olarak şeker tüketimi, sigara üzere alışkanlıklar, kolajenin sentezlenmesi üzerinde olumsuz tesir oynar, bu da kolajen desteğini ehemmiyetini gösteriyor. Kolajenin bedende istenen düzeyde olması, cildin elastik yapısını ve genç dokusunu kaybetmemesini sağlar. Yani kolajen, bir bakıma yaşlanma tersi, anti-aging bir protein yapısıdır. Kolajen desteği aldığınızda kırışıklıklarda bir gerilemeye şahit olabilirsiniz, daha genç bir forma kavuşabilirsiniz. Kolajen tıpkı vakitte kas sıhhatini olumlu tarafta tesirler ve bundan ötürü, sporda da çok fazla tercih ediliyor. Hekimler tarafından da önerilen kolajen desteğini, emniyetli ve kaliteli bir adresten almayı düşünüyorsanız, DermoDr sizin için en âlâ seçenek.

Uygun fiyatlı muteber kolajen takviyesi

Takviye besinlerin her biri beden için farklı avantajlara sahip. Bunlardan biri olan kolajen de, birebir halde ciltte yaşlanma aykırısı tesirde bulunan bir yapı. İnternetten destek besin satın alırken, alışveriş yaptığınız yerin sağlam olması epey değerli. Besin destekleri konusunda geniş bir eser skalası sunan, en sağlam mecralardan biri olan DermoDr, yalnızca resmi onaylara sahip, kaliteli markaların eserlerini bulabileceğiniz bir yer.

Uygun fiyatlı kolajen ve öbür besin desteklerini süratli bir formda sipariş verebileceğiniz alışveriş sitesi olan DermoDr, sağlıklı ve bakımlı yaşamak için gereksiniminiz olan her şeyi sunuyor. Day2Day kolajen eserlerinin yanı sıra, Velavit-V kolajen, sıvı keratin, tablet kolajen ve hyaluronik asit tableti üzere seçeneklerin bulunduğu DermoDr ile, daha sağlıklı bir hayat sürebileceğiniz doğal takviyeler yanınızda. Kolajenin yararları saymakla bitmiyor, siz de insan sıhhati için yararlı bu doğal bileşeni alarak, cilt bakımınıza itina gösterebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir