Makyaj ve Cilt Bakımı Ürünleri Uygulamaları: Cilt Temizliği ve Nemlendiricinin Önemi

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Kas 08, 2022 Yorum Yok

Kişisel bakımına ihtimam gösterenler için, makyaj eserleri ve cilt bakım eserleri hayli kıymetli. Tıpkı çatı altında yer almasa da, aradığınız cilt formuna ulaşmanız için cildinizin gereksinimi olan yapıları sunan makyaj ve cilt bakım eserleri, gerçek bir formda kullanıldığında istediğiniz konsepti yaratabilir.

Yılbaşı hediyesi olarak da, bayanların en çok mutlu kaldığı eserler içinde yer alan cilt bakımı ve makyaj materyallerinde, paklık ve nemlendirmenin kıymetine değindik. Birçok cilt sorununu, başlamadan bitirmek için bu bahislere dikkat etmelisiniz.

Cilt Bakımında Temizlik

Cildimiz, bedenimizin hacmen en geniş alanı olmasından kaynaklı olarak dış tesirlere ziyadesiyle açıktır. Bu da hava kirliliği, terleme üzere etkenlerin, buna ek olarak makyaj kalıntısı üzere tesirlerin ciltte istenmeyen bir form oluşturmasına neden olur. Nefes alan bir yapıya sahip olan cildimiz, gözenekleri ile hava alır. Lakin vakit içinde oluşan kir katmanı, gözenekleri kapatır. Bu da gözeneklerin nefes almak için açılmasına, genişlemesine neden olur. Cilt bakımında, makyaj sonrasında yapılacak birinci iş bu nedenle yeterli bir temizliktir. Paklık için, aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekir:

  • Makyaj sonrasında ya da çeşitli cilt bakımı eserlerinin uygulanmasının öncesinde, birinci olarak cildin ılık su ile yıkanması gerekir. Ilık su, cildin rahatlamasına ve paklığa hazır olmasına yol açar.
  • Bu sürecin akabinde, cilt bakımının kıymetli bir modülü olan tonik ya da öbür temizleyiciler ciltte uygulanır.
  • Temizlik sürecinin sona ermesinin akabinde, nemlendirici ya da öteki cilt bakım eserleri yumuşak ve oval hareketlerle sürülür.
  • Nemlendiricinin bir günlük rutin olarak kullanılması, cildin gereksinimi olan nem oranına kavuşmasını sağlar, bu da cildin daha duru, yumuşak ve ferah görünmesini sağlar.

Nemlendirici Sonrasında Makyaj Uygulaması

Cilt paklığını tamamlamanızın akabinde makyaj eserlerini daha kolay bir halde uygulayabilirsiniz. Cildiniz, ferah ve duru bir görünüme kavuştuğu için, uyguladığınız fondöten, kapatıcı, ya da öteki makyaj eserlerini daha âlâ taşıyacaktır. Bilhassa kimi makyaj eserleri, yeterli temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir ciltte daha uzun müddet, birinci formuyla kalabilir. Bu da, makyajdan beklediğiniz tecrübenin daha güzel olmasını sağlar. Makyaj yaptıktan sonra cildin temizlenmesi ve cilt temizliğinin akabinde kozmetik eserlerinin uygulanması, art geriye yapılan, kıymetli bir iş. Unutmayın ki cilt paklığı gerçek bir formda yapılmadığında, gözeneklerin tıkanmasından dolayı vakit içinde sivilce, akne ve siyah nokta üzere cilt problemleri ortaya çıkabilir. Bu nedenle cilt bakımı ve makyaj eserlerini yanlışsız bir formda, önerildiği üzere kullanmalısınız.

Yılbaşı ikramı olarak, sevdiklerinize makyaj gereçleri ya da cilt bakımı eserleri almak istiyorsanız, en âlâ yılbaşı armağanı alternatifleri Sephora’da. Dünyaca ünlü markaların cilt bakımı ve makyaj eserlerini, Sephora’nın online alışveriş sitesi sephora.com.tr ve taşınabilir uygulamaları üzerinden satın alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir