Saç dökülmesine yararlı yağlar

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 27, 2022 Yorum Yok

Doğadan gelen şifayı, saçlarınız için kullanın! Saç dökülmesine yararlı yağlar nelerdir, nasıl kullanılır üzere sorularınız için karşılıklar sunuyoruz. Üstelik, fitoterapi yani bitki bilimi uzmanlarının tavsiye ettiği sistemleri size ulaştırıyoruz.

Saç dökülmesine yararlı yağlar hakkında bilgi sunuyoruz

Emin olun ki saç dökülmesine yararlı yağlar tertipli olarak kullanılırsa, kusursuz sonuçlar veriyor. Deneyin, disiplinli olun ve saçlarınızdaki mucizevi değişimi kendi gözlerinizle görün!

1. Saç dökülmesine yararlı: Sarımsak yağı

Birinci sırada sarımsak yağı var. Zira, saç dökülmesine yararlı yağlar hakkında yapılan araştırmalarda tesiri görülmüştür. Ayrıyeten, cansız saçları güçlendirip daha gür olmasına yardımcı olur.

2. Aspir yağı ile meskende saç bakımı yapabilirsiniz

Harika haber: E vitamini içeren aspir yağı, saç köklerini besliyor ve dökülmenin azalmasına yardımcı oluyor. Haftada iki kere, saç tabanları ve uçlarına aspir yağı ile masaj yaparak kullanabilirsiniz. Unutmayın: Sistemli uygulama, başarılı sonuçlar almak için değerlidir.

3. Susam yağı ile süratli saç uzatabilirsiniz!

Hem saç dökülmesini durdurmak hem saçların süratli uzamasını sağlamak için susam yağından faydalanabilirsiniz. Sahiden, disiplinli bir formda kullanırsanız, saçlarınızın her zamankinden daha kısa müddette uzadığını göreceksiniz.

4. Çörek otu yağı ile saç dökülmesini azaltabilirsiniz!

Çörek otu yağının çok fazla yararı olduğunu biliyorsunuzdur. Evet, tıpkı vakitte saç dökülmesine yararlı yağlardan biridir. Zira, içeriğinde doğal özler hem saç köklerini besleyip güçlendiriyor hem de dökülmenin azalmasını sağlıyor. Soğuk sıkım çörek otu yağı olmasına, bilhassa dikkat etmelisiniz.

5. Hindistan cevizi yağı bakımı yapabilirsiniz!

Son yıllarda kullanımı yaygınlaşan Hindistan cevizi yağı, saç bakımınız için de harikadır. Parlaklık, hacim, süratli saç uzatma ve dökülmeyi durdurmak üzere şahane yararlarından yararlanabilirsiniz.

6. Saç dökülmesine karşı yağlar nasıl kullanılır?

Esasında, bitkisel saç bakım yağları kullanımı benzeri asıllara dayanır. Örneğin, sarımsak yağı kullanmaya karar verdiniz. Şu formda yapabilirsiniz: Saç tabanlarına masaj yaparak yağı sürün. Her bölgeye eşit dağılması için tarayın. Plastik bir boneyle saçlarınızı sarın. Geceden sabaha kadar yahut en az beş saat boyunca bekletin.

7. Saç için hangi yağlar karıştırılır?

Bitkisel saç bakım yağlarını tek başına kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu hem yararlı hem daha ekonomiktir. Her ne kadar, internetteki birçok bilgide saç için yağlar karışımı verilse de, inanın bize en doğrusu saf halde tercih etmektir. Sizlere tavsiye ettiğimiz aspir, çörek otu, susam, sarımsak, Hindistan cevizi yağı üzere seçeneklerden birine karar verin. Haftada iki sefer sistemli olarak kullanın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir