Selülite iyi gelen bitki çayları

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Kas 08, 2022 Yorum Yok

Evde kolay kolay yapabileceğiniz selülite düzgün gelen bitki çayları hakkında bir rehber hazırladık. Damak tadınıza uygun olanı seçip, çabucak kullanmaya başlayabilirsiniz. Selülit en çabuk nasıl geçer diyorsanız, bu karışımlar size çok süratli yardımcı olabilir.

Sizler için selülit rehberi hazırladık

Biz, “Yüksek Topuklar” grubu olarak, mutlu kaldığımız selülite yeterli gelen bitki çayları öneriyoruz. Hazır almak yerine, ofiste yahut mutfakta yapıyoruz. Elbette, güzel sonuç almak için sistemli uygulamanın çok tesirli olduğunu belirtelim.

  • Zerdeçallı bitki çayı ile selülitten kurtulun

Selülit savar bir tanımımız var

En sevdiğimiz ve en şahane olanla başladık: Zerdeçallı içecek! İnanın, çok kısa müddette hem kilo verdiğinizi hem de bacak ve kalçadaki selülit manzarasının azaldığını göreceksiniz. Katiyetle denemeye kıymet. Pekala, nasıl yapılır? Bir su bardağı oda sıcaklığında suya, yarım limon suyu ve bir çay kaşığı toz zerdeçal ekleyin. Aç karnına, günde bir sefer içebilirsiniz. Şayet, zerdeçal kullanamıyorsanız; birebir tanımı toz zencefil ile yapabilirsiniz. Bu da selülite güzel gelen bitki çayları ortasında muteber bir tanımdır.

  • Kırmızı biberin gücü ismine selülitlere veda!

Bu çay tanımına kesinlikle baht verin

Selülite güzel gelen bitki çayları ortasında en güzellerden biri daha karşınızda! İngiltere’de istekli bayanlar üzerinde bir çalışma yapılıyor ve nizamlı olarak bu içeceği kullananların hakikaten de pürüzsüz ve sıkı bacaklara sahip olduğu görülüyor.

Aç yahut tok karnına ancak kesinlikle günde iki defa bu çayı içmeniz gerekiyor. Tanımı ise son derece kolay: Bir çay bardağı oda sıcaklığında su, bir tatlı kaşığı toz acı biber ve yarım limonun suyunu karıştırın. İşte, bu kadar.

  • Selülite âlâ gelen bitki çayları listesi bu!

Günde üç fincana kadar yeşil çay içebilirsiniz

Bildiğiniz üzere yeşil çay, süper yararlara sahiptir ve selülitten kurtulmak için de bize yardımcı oluyor. Günde bir yahut iki kere yeşil çay içerek, sağlıklı görünümü destekleyebilirsiniz. Dilerseniz içine çubuk tarçın, karanfil, kakule yahut tane karabiber ek edebilirsiniz.

  • Bonus: Yoğurt kürü yaparak selülitlerden kurtulun

Yoğurt kürünü haftada iki sefer yiyebilirsiniz

Doğanın gücünden yararlanıyoruz ve selülit giderici bitki çaylarına ek olarak, yoğurt kürü yapıyoruz. Yıllardır hayatımızda olan bu şahane tanım tıpkı vakitte kilo vermeyi de destekliyor. Öyleyse, maksadımıza ulaşmak için haftada iki sefer yoğurt kürü yiyoruz; anlaştık mı?

Yoğurt kürü için 4 yemek kaşığı yoğurda hepsinden birer çay kaşığı ve toz halinde zencefil, zerdeçal ve tarçın ekleyip karıştırın ve istediğiniz saatte yiyebilirsiniz. Elbette gün boyunca 3 litre suyunuzu içmelisiniz.

  • Kiraz sapı çayıyla ödem ve selüliti temizleyin

Büyüklerimizin bir bildiği var 🙂

Büyüklerimizden miras kiraz sapı çayı sayesinde amacımıza ulaşabiliriz. İsterseniz aktardan alabilir isterseniz kendiniz meskende kurutabilir yahut son deva olarak kaliteli bir markadan hazır olarak tercih edebilirsiniz. Selülite âlâ gelen bitki çayları birebir vakitte kilo vermek, ödem paklığı, incelmek için de yararlıdır; aklınızda bulunsun.

  • Çay değil fakat maydanoz kürünü de yapın

7 yahut 15 günlük kür yapabilirsiniz

C vitamini açısından çok varlıklı maydanoz kürü aslında cilt sıhhatini dostudur. Daha parlak, sıkı ve canlı bir cilt için 7 yahut 15 günlük kür olarak yapabilirsiniz. Burada da kural hem selülitten kurtulmak hem tanımdan yarar görmek için günde 3 litre su içmektir.

Sabah yahut akşam içebilirsiniz; aç yahut tok karnına olabilirsiniz; hiç fark etmez. Kâfi ki tertipli bir halde maydanoz kürü yapmaya devam edin. 15 kol maydanoz, kabuğuyla bir arada yarım limon ve bir su bardağı suyu robotta çekin ve şifa niyetine için. Biz, üzerimize düşeni yapıp selülite uygun gelen bitki çayları rehberini paylaştık. Artık sıra sizde: hoş haberlerinizi bekliyoruz!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir