Tarçınlı detoks suyu tanımı

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 27, 2022 Yorum Yok

Kilo vermek için tarçınlı detoks suyu yapabilirsiniz. Kan şekerini dengeleyip açlık ataklarını önlemeye yardımcı olur. Tatlı isteğini keser ve tarçınlı detoks suyu ödem söktürücü özelliğe sahiptir.

Evdeki doğal besinlerle hazırlanan detoks suyu, diyet yolcuğunuzdaki en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir. Sizlerle hem tanımı hem püf noktalarını paylaşıyoruz.

Tarçınlı detoks suyu nasıl yapılır?

Bir litre oda sıcaklığında suya bir adet çubuk tarçın, bir avuç içi kadar taze nane ve bir adet dilimlenmiş elma ekleyin. Geceden sabaha kadar yahut en az beş saat bekletin. Değerli nokta: Detoks suyunu kaynatmıyoruz. Oda sıcaklığında suyun içinde tarçın ve öteki besinleri bekletiyoruz. İsterseniz portakal, nar, çilek, greyfurt üzere farklı seçimler yapabilirsiniz.

Kilo vermek için nasıl kullanmak gerekir?

Özellikle, ana öğünlerden evvel bir büyük bardak içebilirsiniz. Bu hem çabuk doymanızı sağlar hem de rahat sindirim için midenizi hazırlar. Spordan sonra detoks suyu içerseniz, bedeninizin vitamin, mineral gereksinimini karşılamaya yardımcı olur.

Detoks suyunda hangi besinler kullanılır?

Detoks suyunda kullanacağımız besinleri, mevsime ve damak tadımıza nazaran seçebiliriz. Örneğin, elma ve taze nane, portakal, limon ve maydanoz gibi… Kış mevsiminde portakal, mandalina üzere meyveleri tercih ederken, ilkbaharda çilekli detoks suyu yapabiliriz.

Tarçınlı detoks suyu ne kadar içilir?

Uzmanlar, günde 2 litre su içmeyi tavsiye ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak, gün boyunca 1 litre tarçınlı, 1 litre sade su içebilirsiniz. En düzgün halde yarar görmek için 7 gün boyunca tarçınlı detoks suyuna devam edebilirsiniz. Bunu tamamlayınca bir hafta orta verip farklı bir tanım deneyin, örneğin yağ yakıcı detoks suyu… 7 gün kullanımı tamamlayınca tekrar tarçınlı olana geçebilirsiniz. Yani, bu biçimde dönüşümlü olarak içmek en uygunudur.

Kilo vermeye yardımcı olur?

Evet, sağlıklı zayıflamak için yararı vardır. Fakat, olağan ki beraberinde yiyip içtiklerinize ve günlük hareket ölçüsüne dikkat etmeniz gerekir. Her gece kendinize detoks suyu hazırlamak, diyette disiplin artırmak için zihinsel güç kazanmanızı sağlar.

Elmalı tarçınlı detoks suyu yararları nelerdir?

İlk yararı: Kilo vermek için en kıymetli adım olan, su içme alışkanlığı kazanmanızı sağlar. Bilmelisiniz ki kâfi ölçüde su içmediğinizde, bedeniniz yağ depolamaya başlar ve iştahınız açılır. Buna ek olarak, özel haberimizin en başında belirttiğimiz üzere ödem söktürücü, iştah dengeleyici ve tatlı isteğini kesici yararları bulunmaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir