Ağda kızarıklığı için doğal yollar

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 26, 2022 Yorum Yok

Özellikle hassas cilde sahip şahıslarda, ağda sonrası meydana gelen kızarıklıklardan kurtulmak mümkün. Tüyler alındığında bedenin verdiği bir reaksiyon olan kızarıklıkları doğal yollarla geçirebilirsiniz. Yüksek Topuklar grubu olarak sizler için, ağda kızarıklığı nasıl geçer, cevaplıyoruz. İşte, ağda kızarıklığı için doğal yöntemler…

Ağda kızarıklığı için aloe vera!

Aloe veranın nemlendirici ve güzelleştirici tesiri sayesinde ağda sonrası oluşabilecek kızarıklıkları ve sivilceleri önleyebilirsiniz. Uyguladıktan sonra cildinizin serinlediğini, kızarıklık ve yanma hissinin hafiflediğini hissedeceksiniz. Aloe vera tıpkı vakitte, güneş nedeniyle cildinizden oluşan lekeleri de hafifletmeye yardımcıdır. Cilt tonunuzu eşitlemek için uygulayabileceğiniz doğal metotlardan biridir.

Ağda sonrası karbonat maskesi

1 kase yoğurt ile 1 yemek kaşığı karbonatı bir kasede karıştırın. Ağda sonrası kızaran bölgeye sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Bu maske kızarıkları giderirken ağdadan sonra oluşabilecek sivilcelerin de önüne geçecektir.

Ağda kızarıklığı için bebek pudrası uygulayın!

1 yemek kaşığı bebek pudrası, biraz gül suyu ve limon suyunu bir kasenin içerisinde, krem kıvamı alana kadar karıştırın. Ağda yaptığınız bölgeye kalın bir katman halinde sürün. 10 dakika bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

Ağda kızarıklığı nasıl geçer?

  • Ağda sonrası kızarıklıktan kurtulmak için ağda yaptığınız bölgeyi buzla ovabilirsiniz. Soğuk kompres formülü, yanma hissiyatını ve kızarıklığı hafifleterek, cildinizin sakinleşmesine yardımcı olacaktır.
  • Hassas bir cilde sahipseniz, ağda sonrası sıcak duş almayın! Sıcak su kan sirkülasyonunu hızlandırarak kızarıklıklığı artırır. Tıpkı vakitte, cildinizin tahriş olmasına neden olur. Duşa girmeniz gerekiyorsa ılık su hatta dayanabiliyorsanız soğuk suyu tercih edin.
  • Regl olduğunuz vakitlerde ağda yapmaktan kaçının. Hassas bir cilde sahip olmasanız bile bu periyotta ağda yaptığınızda cildinizde kızarıklıklar meydana gelebilir.
  • Ağda sonrası bedeninizi sıkan kıyafetlerden uzak durun. Dar kıyafetler, cildinizi tahriş eder ve kızarıklıkların geçmesine mahzur olur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir