Koltuk altı beyazlatma için doğal formüller

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 26, 2022 Yorum Yok

Koltuk altlarında meydana gelen renk yoğunlaşması bayanlar için can sıkıcı bir durumdur. Koltuk altı kararmasından kurtulmak için bitkisel tahlillerden faydalanabilirsiniz. Yüksek Topuklar grubu olarak siz kıymetli okuyucularımıza, koltuk altı beyazlatma için doğal yollar sunuyoruz.

Koltuk altı derisi çeşitli nedenlere bağlı olarak kararır. Sebebi ne olursa olsun, koltuk altı kararması hoş bir imaj oluşturmaz. Bilhassa yaz aylarında bu durum canınızı daha çok sıkabilir. Neyse ki, kimi doğal ve hesaplı formüllerle koltuk altlarınızı beyazlatmanız mümkün! Koltuk altı beyazlatma için sizlere sunduğumuz doğal prosedürleri okumaya başlayabilirsiniz.

Pirinç unu ile koltuk altı beyazlatma

Malzemeler;

  • 1 tatlı kaşığı pirinç unu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Tüm materyalleri bir kase içerisinde karıştırın. Tüyleri alınmış ve temizlenmiş koltuk altına bu karışımı bir fırça yardımıyla sürün. Fırça bulamazsanız elinizle de sürebilirsiniz. Karışımı 15-20 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Duruladıktan sonra limon suyu sürerek koltuk altlarınızı kurumaya bırakabilirsiniz. Son olarak, bebek pudrası sürerek uygulamayı sonlandırın.

Koltuk altı beyazlatma için pirinç unu maskesini haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Ağır koltuk altı kararmaları için haftada 3 kere bu doğal metodu uygulamak kâfi olacaktır.

Karbonatla koltuk altı kararmasına çözüm

Malzemeler;

  • Yarım yemek kaşığı karbonat
  • Su

Karbonat ve suyu macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Koltuk altına sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Karışım kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Bu usulü koltuk altlarınız beyazlayana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Karbonat ve limonla koltuk altı beyazlatma

Malzemeler;

  • Yarım limonun suyu
  • 1 tatlı kaşığı karbonat

Karbonat ve limon suyunu macun haline gelene kadar karıştırın ve koltuk altlarına sürün. Yaklaşık 15 dakika bekletin. Kuruduktan sonra ılık suyla durulayın. Nizamlı kullanımda koltuk altınızın beyazladığını göreceksiniz.

Koltuk altı beyazlatma için doğal metotları öğrendiniz. Aşağıdaki bahis başlıkları da ilginizi çekebilir:

Koltuk altı kararması için kesin çözümler

Ter kokusunu önlemenin tesirli yolları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir