Bayanların en sevdiği renkli güneş kremleri

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 27, 2022 Yorum Yok

Cildimizin güneş ışınlarına karşı kendi muhafaza müddeti 5 dakika ile 30 dakika ortasında değişir. Doğal savunma bittiği vakit Sun Protection Factor “SPF” tesiri devreye girer ve ziyanlı ışınların olumsuz tesirlerine karşı yeni bir savunma geliştirilmiş olur. Böylelikle, sürülen güneş kremi, cildin erken yaşlanmasını pürüzler, cilt kanserini ve leke oluşumunun önüne geçer.

Evet, güneş kremi kullanmak, hatta yazın ve kışın güneş kremi kullanmak kaide ve sıhhatimiz için çok değerli. Tabi işin birde kozmetik tarafı var. Pek çok farklı nedenden ötürü beşerler farklı güneş kremleri tercih ediyorlar. Bilhassa cilt lekeleri olan yahut fondöten kullanmak istemeyen bireylerin son periyotlarda tercihi renkli güneş kremi oluyor.

Renkli Güneş Kremi Neden Tercih Ediliyor?

Renkli güneş kremleri canlı manzara vermesi ve ekstra kapatıcılık özelliğiyle biliniyor. Sivilcelerini kapatmak, lekeleri tek tona eşitlemek isteyenler sıkça tercih ediyor. BB kreme yakın bir özelliği olduğundan makyaj altında kullananlar da var. Gelin son periyotlarda kullanıcılardan tam not alan ve çok sevilen 3 renkli güneş kremini birlikte inceleyelim.

  1. La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50

Akneye eğilimi olan cildiniz varsa kullanacağınız en yeterli renkli güneş kremlerinden biri La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50 olacaktır. Anthelios serisindeki en yüksek gözetici özelliğe sahip eser, güçlü kalkanı sayesinde ultraviyole A-B ışınlarının tesirini yok ediyor. La roche posay renkli güneş kremi, kum, su ve terlemeye karşı epeyce güçlü, bu da tesirini daha uzun mühlet devam ettirebileceği manasına geliyor.

Her cilt tipinin beklentilerini karşıladığı için Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50 geniş bir kitle tarafından kullanılıyor. Toleransı düşük ve alerjiye eğilimi olan ciltlerde azamî performans gösteriyor. Dokusu beyaz iz bırakmadan süratlice emiliyor ve ferahlık hissiyle birlikte hoş koku duyuyorsunuz.

  1. Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50

Photoderm Nude Touch Renkli Güneş Kremi, natural-açık, lıght- orta, golden-koyu tonlarından oluşuyor. Karma ve yağlı ciltler için hazırlanan formülü, doğal bir cilt tonu sunar. Renk eşitsizliklerini gideren yapısı mineral filtreyle güçlendirilmiştir.

Bioderma renkli güneş kremi cildinizdeki fazla yağı dengelemesi nedeniyle popülerlik kazanan bir eserdir. Hem cildi matlaştırır ve parlamaları maniler hem de 8 saate kadar yağın denetimini sağlar.

  1. Heliocare Color Spf 50 Jel Light

Yüz bölgesine özel bir eser arıyorsanız Heliocare Color Spf 50 Jel Light renkli güneş kremi en uygun bir başka seçim olacaktır. Jel krem formundaki eser, özel patentiyle fark yaratıyor. Fernblock teknolojisi sayesinde cilde çok taraflı bir tesir kelam konusu… Zira bu içeriği oluşturan etkin bileşenler, antioksidan ve yine yapılandırıcı bir nitelik barındırıyor. Ziyanlı ışınları engellemekle yetinmediği ve restoratif bir yapı sunduğu için yaşlanma tersi özellikleri daha baskın bir halde görebiliyorsunuz.

Heliocare renkli güneş kremi, cildinizi daha canlı gösteren, renk farklılıklarını eşitleyen bir özelliğe sahiptir. Yapışma hissi bırakmayan, siyah nokta nedeni olmayan formülü sayesinde günlük bakımınızın da ülkü bir modülü olacaktır.

Işığa karşı ekstra hassasiyetiniz varsa ve kütanöz hiperpigmentasyon durumlarında cildinizi yüksek performansla korur. Kolay reaksiyon veren ciltler için bu açıdan çok daha verimli olacaktır. Jel krem içerisinde yer alan yeşil çay, E vitamini ekstra besleyici bir ayrıntı sunar.

Sonuç olarak:

Elbette renkli güneş kremi tercih ederken en kıymetli nokta, hangi rengi tercih etmeniz gerektiği. Cilt renginize nazaran yanlışsız eseri seçmek burada çok değerli. Bu noktada genelde açık tonlu eserlerin daha çok sevildiğini ve satın alındığını hatırlatmak gerekiyor.

Her güneş kreminde olduğu üzere; güneşe maruz kalmadan 25 dakika öncesinde cilde uygulama yapılması gerekiyor. Ama evvelce yapılan bir deri paklığı, esirgeyici filtrelerin randımanını artıracaktır. Cildinizi temizleyip bu biçimde güneş kremi sürerseniz gözeneklerinizi tıkamadan hücresel müdafaaya yol açmış olursunuz.

Bununla birlikte, renkli güneş kremi çeşitlerinden kendi cildinize uygun olanı seçmediğinizde, performans açısından istemediğiniz sonuçlar görülebilir. Ayrıyeten seçeceğiniz eser SPF 30 ve üzeri olması sağlıklı olacaktır.

Kullanım sıklığı sizin güneş koruyucuyu nerede ve nasıl kullanacağınızla alakalı bir durum… Ekseriyetle deniz kenarlarında ve yüzme aksiyonuyla birlikte kullanıldığı için yenilemeniz gerekir. 2-3 saatte bir tekrar sürerek tesirini devam ettirebilirsiniz.

Nereden Satın Alabilirsiniz?

Bahsettiğimiz bu 3 renkli güneş kremini yetkili eczanelerden satın alabilirsiniz. Online alışverişi tercih edenler için Narecza’da ( https://www.narecza.com/gunes-kremleri ) fiyat ve ödeme kolaylıkları sunduğunu hatırlatmak isteriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir