C Vitamini ile Saç Açma

KADIN SAĞLIĞI Ağu 16, 2022 Yorum Yok

Geçtiğimiz yıl tek renk uçları ombre şeklinde modeller saç şekli olarak en çok kullanılan modellerdi. Hemen hemen herkesin kullandığı bu şekiller bu yıl yerini rengarenk açlara yada açık ton saç renklerine evirtti. Bu anlamda bir çok kadın saç renklerini nasıl açacaklarını düşünmeye başladı.

C Vitamini İle Saçları Nasıl Açabiliriz?

Boyalı saçları açmanın oldukça yıpratıcı ve zararlı olduğu bilindiği için kimse saylarını kimyasal ürünlerle açmak istemiyor. Bunun yerine papatya çayı kullanılıyor. Ancak bilinmesi gereken bir şey var ki oda papatya çayının boyalı saçlara hemen hemen hiç etki etmemesidir. Papatya çayı hiç boyanmamış saçları açmakta olağanüstü bir formüldür ancak renkli saçlarda aynı yöntem hiç tutmamaktadır.

Bu nedenle boyalı saçların açılması için başka zararsız bir yöntem bulmak gerekir. Bu zararsız yöntem C Vitamini kullanılarak saç rengi açma yöntemi olarak kullanılıyor. C vitamini ile saçlarını açmanız için öncelikle C vitamini tableti, İngiliz karbonatına, Şampuan,15-20 damla besleyici yağlar badem, hint olabilir son olarak da C vitamini ampulü gereklidir. Öncelikle C Vitamini haplarını bir kapta ezin sonra tüm malzemeleri hapların üzerine boca edin ve iyice karıştırın. Karışım saç boyası haline gelecek saç boyama fırçası ile saçlarınıza sürün saçlarınızı bir poşet yada bezler sarın 1 saat bekleyin. Saçlarınızı ılık su ile iyice durulayın saç renginizin açılmış olduğunu fark edeceksiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir