Genital bölge beyazlatma için 5 formül

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 27, 2022 Yorum Yok

Kadınlarda genital bölge beyazlatma için bitkisel tahlil teknikleri vardır. Konutunuzun rahatlığında, ekonomik ve inançlı bakım maskelerini kullanabilirsiniz.

Genital bölge beyazlatma sonuçlarını en yeterli biçimde almak için tertipli uygulamaya devam etmelisiniz. Bazen bir ay, bazen iki ay lakin kesinlikle sabırla bakım yapılmalıdır. En uygun vakit sizin için akşam saatleriyse, telefonunuza alarm kurup çalınca çabucak banyoya gidip bakıma başlayabilirsiniz. 

1. Zerdeçal ve portakal suyu maskesi kullanın

Yarım portakalın suyunu sıkıp bir tatlı kaşığı toz zerdeçal ile karıştırın. Genital bölge kararması olan yerlere sürün. 10 dakika bekledikten sonra bol suyla durulayın. Bilhassa, Hindistanlı bayanlar zerdeçallı bakım maskesini genital bölge, koltuk altı, diz kapağı üzere kararmaların ağır olduğu bölgelerde kullanıyor.

2. Karbonatla genital bölge beyazlatma yapın

Bikini bölgesindeki kararmalardan kurtulmak için birçok kişi karbonat maskesinden yararlanıyor. Üretimi ise son derece kolay: 1 yemek kaşığı toz karbonat ve 1 yemek kaşığı suyu macun kıvamına gelen kadar karıştırın. Bölgeye sürüp on dakika bekletin ve arındırın. Unutmadan: Şayet hassas bir cildiniz varsa, bu maskeyi evvel bileğinizin iç kısmına sürüp test edin. Kızarma yahut kaşıntı yoksa, özel bölgede de kullanın.

3. Beyazlatma için yoğurt karışımı sürün

Yoğurdun, cilt rengini açıcı özelliği vardır. Bunu, C vitamini içeren limon suyu ile birlikte kullanırsanız, çok hoş sonuçlar alırsınız. Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir limonun suyunu karıştırıp sürün. 10 dakika bekletip ılık suyla durulama yapın.

4. Genital bölge beyazlatma kremi tercih edin

Ev üretimi maskelerle birlikte, bölgeye özel renk açıcı krem kullanabilirsiniz. Bulgaristan’da üretilen ve birçok bayanın şad kaldığı “Achromin” kremi siz de tercih edebilirsiniz. İçinde paraben unsuru bulunmayan eserleri seçin. İnternetten yahut Bulgaristan pazarlarından bu kreme ulaşabilirsiniz.

5. Ne kadar müddet kullanmak gerekir?

Eğer, genital bölgede çok ağır kararma varsa ve süratli sonuç almak istiyorsanız, haftada üç kez kullanmanız düzgün olur. Şayet, orta düzeyde ise bir defa uygulamak kafidir.

6. Lazerle beyazlatma yapılabilir mi?

Evet, birtakım kliniklerde lazerle genital bölge kararmasına uygulama yapılmaktadır. Bu sürece başvurmadan evvel, yaptıracağınız merkez ve tabibi çok âlâ araştırmaızı tavsiye ederiz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir