Genital Estetik Nedir?

BESİN DESTEKLERİ, ERKEK SAĞLIĞI, Genel, KADIN SAĞLIĞI Eki 27, 2022 Yorum Yok

Genital estetik, genital bölgede olan hal bozukluklarının tedavi edilmesi için gerçekleştirilen cerrahi formülüdür. Genital bölgede meydana gelen form bozuklukları özgüven sorunlara ve günlük hayatta olumsuz durumlara neden olmaktadır.

Vajinal cerrahi ve bayan genital estetik cerrahisi olarak da bilinen bu cerrahi operasyonlarda, kişinin kendine olan özgüvenin kazandırılması ve cinsel hayatında partneri ile ahengi amaçlanmaktadır. Estetik genital cerrahi süreçleri, labioplasti, vajinoplasti, kliteroplisti, majoraplasti, klitoral hudoplasti, perine estetiği, monsplasti, büyük dudak yap dolgusu, ve himenoplasti olarak isimlendirilmektedir.

Genital estetiğe gereksinim duyulan durumlar?

İdrar kaçırma, doğum sonrasında sarkmaların oluşması, cinsel isteksizlik, cinsel işlev bozukluğu, kalıtsal ve gelişimsel sorunlardan ötürü genital estetiğe gereksinim duyulabilmektedir. Kadınlar için labioplasti süreci, vajinanın iç dudakları olarak bilinen labium minör, dış dudak olarak bilinen labium majör ve labial asimetri olarak bilinen asimetril dudak imgesinin cerrahi olarak düzeltilmesidir. Kadınlar için himenoplasti süreci, halk lisanında kızlık zarı olarak bilinen, cinsel bağlantı yahut alınan fizikî darbe ile ziyan görmüşolan hymen bölgesinin onarılmasıdır. Kadınlar için vajinoplasti süreci, olağan doğum sonrasında, cinsel bağlantı sonrasında, yaş faktörü üzere etkenler sonrasında genişleyen vajinanın sıkılaştırılmasıdır.

Genital Estetik Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Genital estetik ameliyatı öncesinde uzman bir tabip ile görüşmek gereklidir. Vajina estetiği öncesi, hekiminizin yemek yeme teklifine dikkat ederek belli bir mühlet bir şey yememeye ihtimam göstermelisiniz. Vajinoplasti öncesi işlemler ortasında ön bir süreç bulunmamaktadır. Cerrahi operasyonlardan evvel ferdî bakımınızı yapmanız gereklidir. Genital estetik süreçlerinden evvel beklenmeyen bir tedavi ve/ yahut yanlış uygulamalardan kaçınmak emeliyle tabip seçimi epey değerlidir. Cerrahi operasyon öncesinde tertipli olarak kullanılan bir ilaç yahut kronik rahatsızlık varsa evvelce hekiminize bildirmeniz gereklidir.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Vajina estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin ortasında genital bölgenin nemli kalmamasına dikkat edilmelidir. Cinsel alakaya dört haftalık bir orta verilmesi gerekir. Dar kıyafetler ve hareket kabiliyetini kısıtlayan giysilerden uzak durmak gereklidir. Spor faaliyetlerine orta vermek yalnızca hafif bir yürüyüş yapmak yararlı olmaktadır. Ferdî bakımı içeren epilasyon üzere uygulamaları da hekiminizin tavsiyesine nazaran uygulamak değerlidir. Yüzme ve bisiklet üzere sportif faaliyetlere de orta vermek gerekli olacaktır. Vajinoplasti öncesi işlemler için hekiminiz teklifine uygun davranmak gereklidir. Vajinal ameliyatlarda ameliyatın cinsine nazaran 1 gün hastanede kalmak önerilebilmektedir. Genital bölgenin pak turulması da en çok dikkat edilmesi gereken durumlar ortasındadır. Ameliyat bölgesinde aşikâr meçhul bir iz kalabilir. Hastanın nizamlı bakımına ve beslenme haline nazaran de düzgünleşme müddeti değişkenlik göstermektedir. Vajinal estetik lazer teknolojisi ile gerçekleştiriliyorsa güzelleşme süreci çok daha süratli gerçekleşebilmektedir.

Genital Estetik Fiyatları

Vajina estetiği fiyatları ameliyatın cinsine ve hastanın durumuna nazaran belirlenmektedir. Bunun haricinde ek olarak hastanın hangi hastaneyi seçtiği de değerlidir. Ameliyatı gerçekleştiren cerrahın uzmanlığı da ameliyatların fiyatını belirlemek için etkenlerden biridir. Her hasta için standart bir fiyat belirlemek de birebir vakitte mümkün değildir. Uzman bir tabibin muayenesi sonucunda tüm süreçler de göz önünde bulundurularak fiyat belirlenmektedir.

Genital Estetik için Gerçek Hekim Nasıl Seçilir?

Genital estetik alanında uzmanlaşmış bir hekim seçilmelidir. Vajina estetiği plastik cerrah seçimi daha sonradan pişmanlık duymamak için epey değerlidir. Genital estetik ameliyatlarını jinekolog yahut cerrah hekimler gerçekleştirmektedir. Bu uzmanlıkların haricinde plastik cerrahi alanında da genital estetik bir mevzudur ve bu alanda seçilen doktorun uzmanlığına da dikkat edilmesi gereklidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir