Jilet sonrası kaşıntı nasıl geçer?

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Kas 08, 2022 Yorum Yok

Tüylerinizi jiletle aldıktan sonra kaşıntı, tahriş ve kızarıklık olabilir. Bunlar hem canınızı yakar hem berbat bir görünüm yaratır. En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ bayan sitesi olarak, jilet sonrası kaşıntı nasıl geçer üzere sorulara, tahlil teklifleri sunuyoruz.

Jilet sonrası kaşıntı sıkıntısını çözmek için tavsiyelerimize güvenebilirsiniz. Bilhassa, bebe yağı kullanarak tüy almayı kesinlikle deneyin; mutlu kalacaksınız.

1. Bebe yağı sürerek jiletle alın

İşte size, kusursuz bir teklif: Bacak, koltuk altı yahut genital bölgedeki tüylerinizi almadan evvel ince bir katman halinde bebe yağı sürün. Tüylerinizi jiletle bu halde alın ve göreceksiniz ki kaşıntı, kızarıklık yahut tahriş olmayacak. Tıpkı biçimde, kaşıntı oluştuğunda bebe yağıyla rahatlama sağlayabilirsiniz.

2. Jilet sonrası tıraş losyonu kullanın

Erkeklerin tıraş losyonu, bizler için de kurtarıcıdır. Jiletle istenmeyen tüyleri aldıktan sonra tıraş losyonu sürün. Göreceksiniz ki hassasiyet azalacak, kaşıntı ve kızarıklık yok olacaktır.

3. Aloe vera ile sorunu çözebilirsiniz

Aloe vera, cildi yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Jilet sonrası kaşıntıyı önlemek için aloe vera jelini yahut aloe vera içeren kremleri kullanabilirsiniz. Kaşıntı ekseriyetle, tüyleri aldıktan birkaç gün sonra başlar. Aloe verayı o vakit da kullanabilirsiniz.

4. Soğuk suyla cildinizi yatıştırabilirsiniz

Vücudunuzdaki tüyleri jiletle aldıktan sonra, kaşıntıyı ve kızarıklığı önlemek için bacaklarınızı soğuk suda bekletebilirsiniz. faydalanabilirsiniz. Öbür sistem ise bir poşete buz doldurup kızaran yahut tahriş olan bölgeye 10-15 dakika soğuk kompres yapmaktır.

5. Jilet sonrası antibiyotikli krem sürebilirsiniz

Tıraş sonrası tahriş ve kızarıklık nedeniyle cildinizde yaralar meydana gelebilir. Antibiyotikli kremler hem yaraların düzgünleşmesini hızlandırır, hem de mikrop kapmasını önler. Bu kremleri eczaneden alarak, tahriş olmuş cildinize gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz.

6. Tekrar jilet kullanmak için bekleyin

Tahriş olan bölgeye tekrar tekrar tıraş etmekten kaçının. Bu bölgeyi iyileşene kadar nemlendirmeye itina gösterin. Alkol içeren eserlerden mutlaka uzak durun.

7. Uzun periyodik tahlilleri tercih edebilirsiniz

Jiletle tüyleri almak kolay, acısız ve zahmetsiz oluyor. Bu mevzuda mutlaka hemfikiriz. Ancak tüyler kısa müddette yine çıkıyor. Üstelik, tahriş olmuşsa uzayana kadar beklemek zorunda kalıyoruz. Lazer epilasyon, ağdayla almak, meskende epilatör kullanmak üzere daha uzun mühlet paklık ve konfor sağlayan usulleri deneyebilirsiniz. Bu bahislerde ayrıntılı bilgiye gereksiniminiz varsa, ‘Yüksek Topuklar‘ bayan sitemizdeki özel haberleri okuyabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir