Saç tiplerine göre bakım önerileri

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Kas 08, 2022 Yorum Yok

İnce telli, kıvırcık, boyalı, yağlı… Saç tiplerine nazaran bakım teklifleri sayesinde, hak ettiği hoşluğu onlara sunabilirsiniz. Üstelik, özel haberlerimizle işin uzmanından saç bakım uygulamalarını öğrenebilirsiniz.

Kış günlerinde soğuktan etkilenip bere altında kırılan, mevsim geçişlerinde dökülen, yazın güneşte nemini kaybeden saçlar her vakit özel bir bakıma gereksinim duyuyor. Morfose uzmanları, farklı saç tiplerine ve saça yapılan süreçlere özel tekliflerde bulundu.

Kuru ve ince telli saçlara bakım

Dış etmenlerden basitçe etkilenen bu tipteki saçları canlandırıp güçlendirerek sağlıklı ve hacimli bir görünüm elde edilebilir. Bilhassa sıcak süreçlerden evvel ve süreç esnasında saçın nemini kaybetmesini önleyen süt proteini ile saç uçlarında içten dışa müdafaa sağlayan amino asit içerikleri, kuru, kırılgan ve ince telli saçlarda tesirli bir bakım sağlıyor.

Kuru ve kalın telli saçlara öneriler

Kalın telli saçlar öteki saç tiplerine nazaran kurumaya daha yatkın olduğundan özel bir bakıma muhtaçlık duyuyor. Yüksek oranda E vitamini içeren argan yağı ile formüle edilen bakım eserleri, bu tip saçlardaki kuruluğu ve kırıkları önlüyor, mat saçları canlandırarak parlaklık kazandırıyor. Argan yağı özü tıpkı vakitte, güç hal alan kalın telli saçlardaki kabarıklıkları düzelterek kusursuz bir görünüm yaratıyor.

Açıcı ile süreç görmüş saçlar için

Balyaj, röfle ve ombre üzere uygulamalar saçın tüm havasını değiştiriyor fakat bu süreçler açıcı kullanılarak yapıldığından kesinlikle özel bir bakım uygulanması gerekiyor. Saçımızın yüzde 65 ila 95’ini oluşturan keratinin amino asitler ile birlikte formüle edildiği bakım eserleri, saçın elastikiyetini artırıyor. Bu da saçların basitçe taranmasına, daha yumuşak ve pürüzsüz olmasına imkan tanıyor.

Boyalı saçlar için bakım önerileri

Saçta en çok uygulanan süreçlerin başında hiç kuşkusuz boya geliyor. Rengini değiştirmek yahut beyazları kapatmak için kullanılan saç boyalarını kullananların da tıpkı öteki süreçleri yaptıranlar üzere saç bakımlarına dikkat etmeleri şart! İçeriğinde protein ve doğal yağlar bulunan boyalar kullanmak, saça parlak ve yumuşak bir görünüm veriyor. Uygulamanın akabinde boya kilitleyici özelliği olan bakım eserleri kullanmak ise rengin solmasını önleyerek boyanın ömrünü uzatıyor.

Kimyasal süreç görmüş saçlar için

Saçların sadece rengini değil, modelini değiştirmek için de birtakım kimyasal süreçlerden yararlanılıyor. Kalıcı fön, dalga üzere uygulamaların akabinde saçı müdafaanın yolu ise keratin özlü bakım eserlerinden geçiyor. Keratin özleri ısı, kimyasal süreç ve çevresel tesirlerden ötürü ziyan görmüş saçları ağırlaştırmadan yapılandırıyor. Keratin bakımına ek olarak uygulanan serum ise kırıkları önleyerek ipeksi ve parlak bir görünüm oluşturuyor.

Morfose’dan her saça özel ürün

Saç bakımı, şekillendirme, renklendirme ve şahsî bakım kategorilerinde güçlü eserler sunan Morfose Cosmetics, her saç tipine ve uygulamaya özel seçenekleriyle saçların kusursuz görünmesine imkan tanıyor. Morfose eserleri kuaförlerde, zincir kozmetik mağazalarında ve parfümerilerde satışa sunuluyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir