Ramazan’da bitki çaylarıyla rahatlayın!

BESİN DESTEKLERİ, ERKEK SAĞLIĞI, Genel, KADIN SAĞLIĞI Kas 08, 2022 Yorum Yok

Ramazan ayı boyunca her gün bir bitki çayı ile düzgün hissetmek artık çok kolay olacak. Bilhassa yemek sonrasında içilen, spazm giderici özelliği ile bilinen rezene ve papatya bitkileri, Ramazan’ı keyifle yaşamanıza yardım edecek.

İftar sonrasında içilecek bir fincan rezene yahut papatya çayı spazm giderici özelliği ile mideyi rahatlatarak, rahat bir uykuyla sahura hazırlanmayı kolaylaştıracak.

Rezene çayının yararları nelerdir?

Sindirim sistemiyle ilgili sorunu olanlar için, mide ve gaz rahatsızlığına düzgün geldiği bilinen rezene Ramazan’da iftar sonrası için ülküdür.

Papatya çayının yararları nelerdir?

Papatya çayı, yumuşak içimiyle günün her saatinde rahatlamak isteyenlerin tercihi oluyor. Bal ile kusursuz ahenk sağlayan papatya çayı, iftar sonrasında da rahatlamayı sağlayarak, bedeni hoş bir uyku ve sahura hazırlıyor.

Lavanta çayının yararları nelerdir?

Gaz ve şişkinlik söktürücü özelliğe sahip lavanta yağı, birebir vakitte kendinizi daha sakin hissetmenize yardımcı olur. 1 su bardağı su ve 1 tatlı kaşığı lavantayı cezveye alıp kapağını kapatıp 5 dakika kaynatıp ocaktan indirin. Hafif ılındıktan sonra süzerek şifa niyetine için.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir