Tatil sonrası yıpranan saçlar için bakım teklifleri

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 26, 2022 Yorum Yok

Tatil sonrası saçlarınız bakıma gereksinim duyar. Yaz aylarında deniz, tuz ve güneş saçları yıpratır. Bu nedenle, sonbaharda saç bakımına ihtimam göstermek gerekir. Yüksek Topuklar grubu olarak sizlere, tatil sonrası yıpranan saçlar için öneriler sunuyoruz. Saçlarınızı eski sıhhatine kavuşturmak için sizler için derlediğimiz saç bakım sistemlerini kesinlikle uygulayın.

Kırıklardan kurtulun!

Tatil sonrası saçlarınızdaki yıpranmış imajdan kurtulmak için, öncelikle saçlarınızı uçlarından biraz kestirmelisiniz. Böylelikle, saçlarınız hem daha gür hem de daha sağlıklı görünecektir.

Yıpranan saçlar için bol su için!

Saçlarınızı dıştan olduğu kadar içten de nemlendirmelisiniz. Sağlıklı saçlara kavuşmanın bir öteki yolu bol su tüketmektir. Gün içerisinde kâfi ölçüde su içtiğinizden emin olun.

Sağlıklı beslenin!

Beslenme formu sağlıklı saçlara kavuşmada çok tesirlidir. Fındık, somon, tavuk üzere B12 ve A vitaminleri bakımından varlıklı besinler saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olur.

Doğal yağlarla bakım yapın!

Saçlarınız tatilde, güneş, tuzlu su ve klor nedeniyle kurur ve neme gereksinim duyar. Tatil sonrası kuruyan saçlarınıza muhtaçlığı olan nemi vermeniz gerekir. Hint yağı, argan yağı üzere doğal yağlarla hazırlayacağınız maskelerle saçlarınızı nemlendirebilir, eski sağlıklı haline geri döndürebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı ile bakım yapmak da saçlarınızı besler.

Yıpranan saçlar için vitaminlerden faydalanın!

E ve B vitamini içeren saç bakım eserleriyle saçlarınıza nizamlı olarak bakım yapabilirsiniz. Bu vitaminler, saçlardaki yıpranmaları azaltır, saçlarınızı güçlendirir ve yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.

Elma sirkesi kullanın!

Elma sirkesi, saçlarınızın daha parlak ve güçlü hale gelmesini sağlar. Duş esnasında durulama suyuna elma sirkesi ek edebilir, elma sirkesiyle saç tabanlarına masaj yaptıktan sonra saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz.

Şampuan kullanımına dikkat edin!

Saçlarınız yazın çok kuruduysa, tatil sonrası çok fazla şampuanlamamaya çalışın. Saçları çok sık şampuanlamak, saç derisini kurutur ve dökülmeleri artırır. Saçlarınız için en sağlıklısı, iki üç günde bir tamir özellikli şampuanlarla yıkamaktır. Böylelikle, saçınızdaki yağ ve nem istikrarını koruyabilirsiniz.

Isı veren süreçlerden koruyun!

Saçlarınıza fön, maşa üzere ısı veren süreçler uyguluyorsanız, bu süreçlerin sıklığını en aza indirmeye ihtimam gösterin. Şayet yapamıyorsanız, ısı gözetici eserlerden faydalanabilirsiniz.

Yıpranan saçlar için özel bakım kürleri uygulayın!

Keratin ve protein bakımından güçlü bakım kürleri, saçlara canlılık verir. Bu kürleri kuaförde uygulatarak saçlarınızı daha canlı ve bakımlı hale getirebilirsiniz.

Tatil sonrası yıpranan saçlar için önerilerimizi öğrendiniz. Saç bakımı hakkında öteki yazılarımızı okuyun:

Doğal saç maskesi önerileri

Parlak saçlar için ne yapmalı?

Saç dökülmesini azaltan yiyecekler

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir