Yazın yıpranan saçlar için bakım teklifleri

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 26, 2022 Yorum Yok

Güneşte fazla kalmak, cilde ve saçlara ziyan verir. Güneşe deniz tuzu, klor ve sıcak hava da eklenince saçlar çok çabuk yıpranır. Pekala, yazın canlılığını yitiren saçların tekrar sağlıklı bir görünüme kavuşması için ne yapmalısınız? Yüksek Topuklar takımı olarak sizlere, yazın yıpranan saçlar hakkında yararlı teklifler sunuyoruz. Sizlere sunduğumuz teklifler sayesinde her daim sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç kırıkları

Güneş, deniz, klor üzere faktörler saçların kırılmasına yol açar. Kırıkların artmasıyla saçlar bakımsız ve makûs görünmeye başlar. Bunu önlemek için, yaza girmeden çabucak evvel saçlarınızdaki kırıkları aldırabilirsiniz. Ayrıyeten gün içinde, serum, sprey, krem, jel üzere saç gözetici eserler kullanın. Maşa, düzleştirici gibi ısı veren eserler, saçlarda kırılmalara neden olur. Bu yüzden, bu eserleri kullanımını bilhassa yaz aylarında en aza indirin.

Çabuk yağlanan saçlar

Yazın saçlar, güneş, ter üzere etkenler nedeniyle çok daha çabuk yağlanır. Saçınızdaki yağlı görünümü önlemek için kuru saç şampuan kullanabilirsiniz. Ayrıyeten, saç kremi uygularken saç kökleri yerine saç uçlarına krem sürmeye dikkat edin. Böylelikle, saçınızın daha az yağlanacaktır.

Elektriklenen saçlar

Güneş ve deniz tuzu, saçların elektriklenmiş üzere görünmesine neden olabilir. Bu nedenle, yazın saçlarınızı sık sık nemlendirin. Nemlendirici saç bakım eserleri kullanmak saçlarınız için yararlı olacaktır. Ayrıyeten, saçlarınızı hafif nemliyken taramaya itina gösterin. Kuruyken taranan saçlar, hem daha çok kırılır hem de daha kolay elektriklenir.

Sönük ve cansız saçlar

İnce telli saçlara sahipseniz, yazın saçlarınıza daha çok bakım yapmalısınız. Zira, güneş saçların daha hacimsiz görünmesine neden olur. Bunun için hacim veren şampuan ve saç eserleri tercih edebilirsiniz.

Boyalı saçlar

Boyalı saçlara sahipseniz, yazın saçınızın boyası çok daha süratli solar ve daha sık boya yapmanız gerekir. Bu durumda, saçlar çok daha fazla yıpranır. Boya hami eserler kullanarak, saçınızın yıpranmasını önleyebilirsiniz.

Yazın yıpranan saçlar için bakım önerilerimizi öğrendiniz. Saç bakımı hakkında öteki yazılarımızı okuyun:

Parlak saçlar için ne yapmalı?

Güzel saçlar için tesirli ipuçları

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir