Tonik ve Serum Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Kas 08, 2022 Yorum Yok

Her yılın 11 Kasım’ında, dünyanın dört bir yanında online alışveriş sitelerinde indirimler düzenleniyor. Hoşluk, kozmetik ve bakım eserleri de bu indirimlerde fırsatlar tanıyan bir alan. Pekala hoşluk eserleri içinde en çok öne çıkan seçeneklerde, tonik ve serum satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Hangi marka 11 Kasım’da en âlâ indirimleri sunacak? Tonik ve serum satın almak isteyenler için Sephora, dünya çapında tercih edilen markaların eserlerinde olağanüstü indirimler sunuyor. 11.11 indirimleri ile kusursuz fiyatlarla satışa sunulacak eserlerin özellikleri ve dikkat edilecekler…

Cilt Bakımının En Değerli Ögesi Toniklerde Cilde Uygun Seçim

Cilt bakımı birçok basamaktan oluşan bir süreç, cilt paklığı ise bunun en değerli kısmı. Yüz bakım toniği olarak da bilinen tonikler, tüm cilt tipleri için tercih edilen seçenekler. Tonikler, cilde nemlendirici ve gibisi bakım eserleri uygulamadan evvel cildi derinlemesine temizleme emeliyle kullanılıyor. Tonik cilt bakımının en kıymetli silahlarından biri ve toz, yağ, makyaj kalıntısını en uygun biçimde ciltten arındırıyor. Tonik satın alırken, cilt tipiyle en uygun eser modelini seçmekse çok kıymetli. Yağlı, kuru ve karma ciltler için geliştirilmiş özel tonikler günlük cilt bakım rutininde tercih edilmeli. Tonik satın alırken, birinci dikkat edilecek nokta cilt tipi ile ahenk olurken ikincisi ise içerik bakımından varlıklı olması. Nane, aloe vera üzere bakım eserlerinde çok kullanılan doğal özler, tesirli bir tonik için tercih edilebilir.

Yüz Serumlarında Ciltte Fark Yaratacak Tesirli Formüller

Serum, tesirli bir cilt bakımı eseri olarak çok ilgi görüyor. Serumun en kıymetli özelliği, yüzeysel değil derinlemesine bir tesir yaratması. 11.11 indirimlerinde en çok ilgi gören eserler içinde yer alan serum modellerinin özelliği küçük moleküllere sahip olması ve cildin en derin katmanlarına ulaşabilmesi. Ciltte dokuyu, rengi ve tonu ayarlayan serumlar tıpkı vakitte cilt tipine nazaran farklı tesirler de sunuyor. Örneğin kuru cilt için serum seçiminde, nemlendirici tesir de yapıyor. Buna ek olarak hyalüronik asit üzere, gençleştirici, anti-aging eserler içinde yer alan bileşenler de serumlar içinde yer alıyor. Serumlar buna ek olarak C vitamini üzere yapıları da barındırıyor. Velhasıl cildin muhtaçlığı olan tüm bakım gücü, serum ile elde edilebilir.

Kişisel bakımına itina gösterenlerin çok tercih ettiği eserlerden tonik ve serum modelleri, bu yıl 11 Kasım indirimlerinde Sephora’da sunulacak. Sephora Collection, Bade natural, Biotherm, Chanel, Guerlain ve birçok markanın birbirinden özel serum eser seçeneklerini, 11.11’e özel uygun fiyatlarla Sephora’da keşfedebilirsiniz. Toniklerde ise Shiseido, Pixi, Mario Badescu ve Lancome üzere markalar başta olmak üzere onlarca markada Sephora indirimli fiyatlar sunacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir