Yağ yakıcı yiyecekler ile zayıflayabilirsiniz!

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Kas 08, 2022 Yorum Yok

Hayalinizdeki bedene kavuşmak için yağ yakıcı yiyecekler tüketebilirsiniz! Kalori kıymeti düşük, besin bedeli yüksek olan bu besinler sayesinde kilo vermek, her zamankinden daha kolay ve lezzetli olacak. Denemeye hazır mısınız? Haydi, öyleyse yağ yakıcı yiyecekler listesine birlikte göz atalım.

Lor peyniri yağ yakıcı yiyeceklerden biridir

Biliyor musunuz, lor peynirinin protein oranı yüksek olduğu için tok fiyat ve bedende yağ yakmayı dayanaklar. Üstelik, bir yemek kaşığı lor peyniri yalnızca 10 kaloridir. Kahvaltı başta olmak üzere günün tüm öğünlerinde lor peyniri tüketebilirsiniz. Örneğin, salatalara ek edebilirsiniz.

Yağ yakıcı yiyeceklerde zencefil en iyisidir

Zencefil, en yeterli yağ yakıcı diyebiliriz. Zira, hem bedenden ödem paklığında yardımcı olur hem de biriken yağların yakılmasında tesirli rol oynar. Bir kase yoğurda bir çay kaşığı zencefil ekleyip öğlen yahut akşam yemeğinin yanında yiyebilirsiniz. Birebir formda, içecek ve yemeklerde zencefil kullanmak da faydalı olacaktır.

İstediğiniz kadar yoğurt yiyebilirsiniz

Bağırsak hızlandırıcı özelliğe sahip yoğurt, yağ yakıcı yiyeceklerden biridir. Acıktığınızı hissettiğinizde, saate aldırmadan yoğurt yiyebilirsiniz. Kalorisi düşüktür lakin protein içeriği yüksektir. Bu sayede kasları besler, tokluk hissi verir ve yağ yakım metabolizmasının çalışmasına katkı sağlar.

Kabak ile detoks yaparak yağları eritebilirsiniz

Bir adet yeşil kabak yalnızca 30 kaloridir. Su içeriği yüksektir, bu sayede tokluk hissi verir. Biliyorsunuz ki fazla kilolardan kurtulmak için kalori açığı yaratmak gerekir. Kabak sayesinde bu kurala uymak çok kolaydır. Zira, bir kilo kabak yeseniz bile en fazla 300 kalori alırsınız ki bu da epey düşük bir ölçüdür. Fırında, tencerede, az yağda tavada kabak pişirebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir