Restoratif Diş Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Restoratif Diş Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Genel Eki 12, 2022 Yorum Yok

Dişler insanların hayatında çok büyük bir öneme sahiptir. Yemek yerken, içecek içerken hatta konuşurken bile bize faydası olur. Kısaca nerdeyse hayatınızın her zamanında ve yerinde onlara ihtiyaç duyarsınız. Fakat sahip olduğunuz dişlerinizin suratınıza uyum sağlaması gerekir. Diş yapısında sadece güzellik ön planda olmamalıdır. Örneğin dişleriniz sizin konuşmanızı engellememelidir. Hem ağız hem de vücut sağlığınız için dişlerinizin temiz olması gerekir. Çünkü besinlerin hepsi yalnızca ağız yoluyla alınır. Sağlığınız için dişlerinizde çürük, iltihap ve apsenin olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Diş hekimine düzenli aralıklar ile kontrol için gitmeniz tavsiye edilir. Restoratif diş tedavisi, ağız sağılığınızın yanında estetik bir görünüşe sahip olmanızı sağlar. Fakat bu tedavi yöntemi uygulanırken oldukça özen gösterilmelidir. Çünkü her hastanın surat ve ağız yapısı birbirinden farklıdır. Örneğin diş renginin size uyum sağlaması gerekir.

Restoratif Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Restoratif diş tedavisinde birçok yöntem vardır. Uygulanması gereken doğru yöntem hastanın yaşına, çene ve kafa yapısına hatta fiziksel özelliklerine göre değişiklik gösterir. Örneğin fiziksel gelişimi devam eden bir hastada tedaviler farklılık gösterebilir. Porselen estetik çalışmalar, indirekt kompozit, direkt kompozit ve diş beyazlatma bu tedavi yöntemlerinden bazılarıdır. Hastanın durumu özenli ve ayrıntılı bir şekilde incelendikten sonra tedavi yöntemine karar verilmelidir.

Restoratif Diş Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Dişlerinin estetik açıdan güzel olmasını isteyenlere Restoratif diş tedavisi yapılabilir. Kaza sonucunda oluşan yaralanmalar veya hasar görüp kırılan dişler tedavi ile eskisinden daha güzel bir hal alabilir. Tedaviye başlanmadan önce hastanın istekleri doğrultusunda uygulanması gereken yöntem belirlenir. Ortodonti, plastik cerrahi, ortognatik cerrahi, periodontal tedavi ve kozmetik diş hekimliği seçeneklerden sadece bazılarıdır. Tedaviye başlanmadan önce hastanın tüm yöntemler hakkında bilgilendirilmesi gereklidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir