Siyah nokta temizleyici 5 doğal sistem

BESİN DESTEKLERİ, FİZYOLOJİ, SAĞLIKLI YAŞAM Eki 27, 2022 Yorum Yok

Siyah noktalardan doğal yollarla nasıl kurtulacağınızı biliyor musunuz? Yüksek Topuklar grubu olarak sizlere sunduğumuz kolay sistemlerle siyah noktalardan kurtulabilir, pırıl pırıl bir cilde kavuşabilirsiniz. İşte, siyah nokta temizleyici 5 tesirli yöntem…

Siyah noktaların oluşmasındaki en büyük etken ciltteki kir ve meyyit hücrelerin birikmesidir. Bu yüzden, haftada en az bir kez peeling yahut maske uygulamak bu meyyit hücrelerden kurtulmanızı sağlar, siyah noktaların oluşumunu mahzurlar.

Siyah nokta temizleyici maske

Malzemeler;

  • 1,5 tatlı kaşığı kil
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı;

Tüm gereçleri karıştırın ve cildinize sürün. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Akabinde nemlendiricinizi sürün.

Bal, cildinizi nemlendirir ve besler. Kil ise güçlü mineralli yapısı sayesinde cildinizin yağ istikrarını düzenleyerek, gözeneklerinizin kir yerine bu minerallerle dolmasını sağlar. Ciltteki kan deveranını hızlandırır. Kil maskeleri, kuru ve hassas ciltler için pek uygun olmayabilir. Lakin, içerisindeki badem yağı ve bal cildinizin kurumadan temizlenmesini sağlayacaktır.

Siyah nokta temizleyici tonik

Malzemeler;

  • Yarım limon suyu
  • 1 adet yumurta akı

Hazırlanışı;

Malzemeleri karıştırın ve cildinize sürerek 10 dakika beklettikten sonra durulayın. Cildin gerilmesini sağlayan bu tonik gözeneklerin açılmasında ve siyah noktaların dışarı çıkmasında tesirlidir.

Türk kahvesi ile siyah nokta temizleme

Türk kahvesi içtikten sonra fincanın tabanında kalan telveyi atmayın! Zira, Türk kahvesi cilt yüzeyindeki meyyit derileri temizleyip siyah noktaları giderir. Kahve telvesini tek başına kullanabileceğiniz üzere birkaç damla elma sirkesi yahut limon suyu ek ederek de uygulayabilirsiniz.

Kahve telvesini bir kaseye alın. İçine bir tatlı kaşığı oda sıcaklığında su ve isteğe nazaran birkaç damla elma sirkesi yahut limon suyu ekleyin. Siyah nokta olan bölgelere, hassas hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Daha sonra ılık suyla durulayın.

Avokado ile siyah noktalara son!

Siyah noktalarınızdan kurtulmak istiyorsanız, salatalarınıza ve yemeklerinize ekleyeceğiniz avokadodan bir ölçü alarak cildinize uygulayabilirsiniz. Avokadoyu, siyah noktalarınız üzerine uygulayarak, yavaşça ovalayın. 15-20 dakika bekledikten sonra durulayın. Dilerseniz, avokadoyu gece yatmadan evvel siyah noktalarınıza sürebilir, sabah uyanınca yüzünüzü durulayabilirsiniz. Bu süreci tertipli olarak uyguladığınız takdirde siyah noktalarınızın azaldığını ve cildinizin tazelendiğini göreceksiniz.

Toz şeker ve zeytinyağı ile peeling

Bir çay kaşığı toz şeker ve bir damla zeytinyağını karıştırıp siyah noktalı bölgeye masaj yaparak sürün. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu doğal peelingi haftada bir sefer yapabilirsiniz.

Siyah nokta oluşumunu önlemek için ne yapmalı?

  • Cildiniz için kullandığınız eserler doğal olmasına ihtimam gösterin.
  • Ten makyajınızı hafifletin ve makyajınızı temizlemeden yatmayın.
  • Haftada en az bir sefer yastık kılıfınızı değiştirin, yıkayın.
  • Yüzünüzü yıkadıktan sonra, nemlendirmeden evvel gözenek sıkılaştırıcı tonik uygulayabilirsiniz.
  • Gün içinde fazla yağı almak için yağ emici kağıtlardan kullanabilirsiniz.

Siyah nokta temizleyici prosedürlerden en yeterli sonucu almak için sıcak bir banyo sonrasında gözenekler açılmış ve siyah nokta içindeki kirler yumuşamışken yapmanızı öneririz. Bu sayede, maskeler daha derine ulaşır ve en derindeki kirler bile temizlenir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir