Badem Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Badem Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

SAĞLIKLI YAŞAM Eki 21, 2022 Yorum Yok

Belli bir yaşın üzerinde şahıslarda sağlık durumuna da bakılarak operasyona karar verilir. Genellikle 65 yaş ve üzerindekilerde bazı testler ve denetimler gerçekleştirildikten sonra hekim kararı ile ameliyat gerçekleştirilir. Daha düşük yaştakiler için, bireyin kan değerleri test edilir. Kullanılan ilaçlar ve daha eskiden geçirilen operasyonlar var ise kesinlikle bilgi verilmelidir.

Badem göz ameliyatı genelde düşük göz yapısına sahip bireylerin tercih ettiği bir operasyondur. Yaş ve genetiğe bağlı bazı insanlarda gözün dış alanı aşağı gelerek normalde oval olması gereken göz şeklinin yuvarlaklaşmasına neden olabilir. Bu halde daha genç ve dinç bir göz etrafı elde edilmesi amacıyla cerrahınız doğrultusunda denetim muayenesi gerçekleştirildikten sonra badem göz ameliyatına karar verilebilir.

Badem Göz Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Badem göz ameliyatı gözün az miktarda yukarıya doğru çekilerek daha iri gözükmesini sağlar. Bununla birlikte çekik göz elde etmek isteyen kişilere de uygulanabilir.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Vücudumuz yaşça büyüdükçe yer çekiminin etkisiyle birtakım sarkmalara maruz kalır. Badem göz estetiğinin kendi kendine yok olması gibi bir hal söz hususu değildir, yalnızca beden yaşça büyüdükçe bazı bölgelerin sarkmasıyla beraber çekik göz askıları da aşağıya doğru inebilmektedir.

İyileşme Süreci Nasıldır?

İyileşme süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Hasta operasyondan sonra aynı gün taburcu edilebilir. İyileşme aşağı yukarıya 10 günde tamamlanır. Operasyondan 2 gün kadar sonra iş başı yapılması tavsiye edilir fakat bu süre kişinin haline göre biraz daha uzayabilir.

Badem Göz Estetiği Zararlı Mı?

Göz üzerindeki tedavilerde olması gerekenden çok daha titiz davranılmasından ötürü badem göz estetiğinin kişiye herhangi bir zararı olmamaktadır. Operasyon ardından istenilen görünüme ulaşmak amacıyla bir vakit geçmesi gerekmektedir. Zaman geçtikçe ödem atılacak ve gözler çekik bir görünüme ulaşacaktır.

Badem Göz Estetiği Öncesi ve Ardından Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Badem göz ameliyatı iyileşme esnasında hastaların genel sağlıklarına dikkat etmesi gerekir. Çekik göz ameliyatı da denilen badem göz estetiğinin ardından gündelik hayata hızlı bir şekilde dönüş sağlanabilir. Operasyon ardından kesi açılan bölümde ufak şişlikler olabilir. Kısa bir süre içerisinde bu durum ortadan kalkacaktır. Yine en kısa vakit de sonuç alabilmek için cerrahın yönlendirmelerine dikkat etmek gerekmektedir. Operasyon ardından göz etrafına özel bant yapıştırılır ve bu sayede kolaylıkla duş alınabilir.

Badem göz ameliyatı ardından 5 gün boyunca kesi yerine makyaj yapılmaması tavsiye edilir. Aynı zamanda ameliyattan sonra 2-4 ay arasında tuz tüketimini olabildiğince azaltmak veya tamamıyla bırakmak gerekmektedir. Tuz vücutta ödem yaptığı için ameliyat sonrasında tüketimi doğru değildir. Bu sebeple bırakılmasa bile tüketimini en az seviyeye indirmek önemlidir. İyileşme esnasında sıvı alımına da dikkat edilmelidir. Bol bol su tüketilmesi tavsiye edilir. Operasyon ardından bir vakit istirahat etmeli ve bütün mümkün dış etkilere karşı korunmak gerekmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir